1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Hakkında- Konuyu nereye açacağımı bilemedim

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Benim dış filtrenin vantuzları bozuldu o yüzden yan cama sabitledim her ne hikmetse arka cama yapışmıyor.Akvaryumda bitkiler var yan cama yapınca bitkiler zarar görüyor diye boru ayarladım çıkan su arka cama vuruyor.Hava kabarcığı yapmıyor ama yüzeyi dalgalandırıyor acaba o2 sorunu olurmu kabarcık çıkmasa birşey olurmu yüzey dalgalanınca o2 akvaryum suyuna karışırmı acaba.

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Akvaryum Hakkında- Konuyu nereye açacağımı bilemedim

Yardımcı olabilecek biri varmı acaba suyun dalgalanması o2 ihtiyacını karşılayacakmıdır acaba?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç bir soru olmuş Gökhan ama su yüzeyinin havalanıyor olması demek Co2'nin uçması demektir ve bu da bitkili akvaryumlarda pek iyi olmaz.

Oksijen ihtiyacını karşılar mı soruna gelince ne kadar suyu havalandırdığına bağlı. Öyle sadece dalgalandırıyor gibiyse pek katkısı olmaz.

4. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Adaşım merhaba sana şöyle birşey önerebilrim. DIş fitrenin çıkış hortumuna bir delik açık oraya ufak bir hava hortumu takarsan (çekvalf ile birlikte ) su ile beraber tanka hava akışınıda sağlamış olursun.

Sayfayı Paylaş