1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum hakkinda soru acill

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamin aleyküm abilerim arkadaşlar ben iki yüz elli litrelik bir akvaryum yaptiriyorum. 100x50x50 boyutlarinda kapakli kayitli kuşakli yan camlar 10mm olucak öbür taraflar 8mm sizce uygunmu. Birde arkadaş bu ayin sekizinde teslim edicek sordum bugün başlicakmisin işim var dedi , yedi gün içinde bu akvaryum bitermi kurumasi suyla test etmesi bana getirmesi nekadar sağlikli olur içime bir süphe düştü aceleyle yapip bana getirmesin böyle fikirler geliyo insanin aklina sizin görüşleriniz nedir.?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Aleykümselam. Akvaryum 2-3 gün içerisinde kesin kurur. Suyşlla test edilmedide 1 gün dursa sı sızdırıyormu test etse etti 4 gün. Yani bitermiş demekki :)

Fakat yan canlar 8 mm olup ön ve arkalar 10 mm olsa daha saplıklı olur diye düşünüyorum diğer arkadaşlar bu sorumu kesin bir yanıt vericeklerdir...

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

10 mm yan camlar, diğer taraf camları 8 mm bence sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Fatih kardeşime katılıyorum, 4 gün sağlam koruması için, 1 gün su doldurup su sızdırırmı sızdırmaz mı testini yapar. 5 gün'ü bulur bence. ;)

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler fatih kardeşim. Bi anda böyle süpheler duyuluyo işde , camlara gelince aslinda taban camida 10mm yapim dedi ama yazi yaziyomuş ikinci el dedi bende istemedim sonuçda başim yandi koca akvaryumum patlamisti bir aralar. Senin dediğin gibi güzel olurdu ama ona görede para istiyolar tabi, ön,arka,taban 8mm yan taraflar 10mm olcak. Kayitli kuşakli kapak alimunyumdan olucak flerosan tartibatli akvaryumun kenarlarida alimunyumdan olcak. Temel abi filanda bi cevap versinde üsdatlar ona göre içim rahatlar inşalalh. saygılar:gif

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Murat kardeşim, yüksekli fazla olmadığından bu ölçüleri kayıt kuşak atacaksan 6 mm de kurtarır, ama garanti olsun dersen 8 mm olur. 10 mm ye çıkmana gerek yok, parana yazık. Cam farkını başka şeylerde değerlendirirsin.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Ercan abi teşekkür ederim zaten ben 8mm istemiştim arkadaşda camlari almaya gittiğinde 8mm cam kalmamiş dedi 10mm ,cami 8mm fiyatindan verdi adam dedi. Yanlarida 10mm yapcam dedi sence bi sorun olurmu bu şekilde?

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bir sorun olmazmış Murat abi söylediği gibi. Yani için rahat olsun :)

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Fatih kardeşim valahi rahatladim. Çok teşekkürler hepinize. saygılar:gif

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ne demek ben teşekkür ederim :)

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hiç birşey olmaz Murat, aksine bir nebze daha sağlıklı olur.

11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim. Murat abi içim rahatladi şimdi. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş