1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum hobisi doğaya zarar veriyor diyenlere..

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Ontheway tarafından 3 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
  2. ilkaycamlar

ilkaycamlar

İsim:
    ilkay çamlar
    800 ton diyo ve azaldı diyo. Yetiştirmeden topa ve azaldı de iyimiş.

Ontheway bunu beğendi.
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Doğadan çalıyor bence.

4. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    ilginç bir makale eğer üremedeki denetimi var ise ve belirli bir kota uygulanıyorsa sıkıntı yok gibi ama trol gibiyse çok fazla zararı olur
    kasası 10 kg 50 usd her bir salyangoz 20 gr gelse kg başına 50 salyangoz düşer ki kasasında 500 salyangoz demek bence önlem alınmalı yıllık 3000 ton çok fazlaymış

Ontheway bunu beğendi.
  5. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Bu kadar tonlarca salyangozun dalgıçlarla toplandığına kim inanır? Kesin trol var işin içinde...

seaman038 bunu beğendi.
  6. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Firma sahibinin zerre kadar umurunda olmaz. Bakanlık el atsın lafı ise perhiz- lahana turşusu hesabı. Birkaç sene sonra da ağlamaya başlarlar zaten salyangoz yok diye.

Çinekop avı konusunda iyice uçmuşlardı bir ara. Kilosu 4 liralara satıldı. Sonra baktılar Lüfer yok piyasada. Allah Allah, neden acaba ? Benim gibi deniz mahsullerini seven ve özellikle Lüfer hayranı insanlar ise tanesi 90-140 tl aralığında Lüfer almaya başladık küfür ederek. Bir kaç senedir de zaten tepki olarak hiç almıyoruz, gitsinler başkalarına satsınlar. Teknelere kota uygulansa ve belli miktarın üstünde avlanma olmasa aslında türün devamlılığı sağlanacak ama hikaye tabii bu. Tutabildiğin kadar tut, kökünü kurutana kadar. Hatta öylesine bir avlanma yap ki, bolluktan fiyatlar dip yaptı diye yakaladığın balıkları denize dök. :mad:

Ontheway ve ilkaycamlar bunu beğendi.
  7. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Denize,dereye,çöpe dökmek nedir ya?Bende buna anlam veremiyorum.Madem yaptın tutmadı, para kazanamıyorsun dağıt gitsin.Bu dünyada kazanamazsan öbür dünyaya yatırım yap değil mi?:D

Sokakta birsürü aç insan var.

8. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Kasası 5 liraya Hamsi satılır bazen, bilirsiniz. Bunun bir sonraki aşamasında ise arz o kadar fazladır ki, insanlar alacakları kadarını almışlardır ve artık piyasa doyuma ulaştığından talep sıkıntısı başlar. Neticede vatandaş sabah, öğle, akşam balık yiyecek değil. Mesele hep maddiyat olmuyor.

Balık sevgisi babadan gelir bende. Bekarken ve ailemle yaşarken bazen babam pazar sabahları saat 06 gibi beni uyandırarak Kumkapı balık haline gitmemizi isterdi. Söylene söylene üstümü giyerdim ve direksiyon başında kavga ederek balık haline giderdik. Alacağımızı alırdık, bazen de fazladan 2-3 kasa hamsi veya istavrit. Poşet satıcısından da yarım kilo poşet alıp eve dönerdik. Göz kararı aile büyüklüğüne göre 1 veya 2 kilo şeklinde ayırıp konu komşuya dağıtırdık. O gün akşam sokak komple balık kokardı. :)

nhtkmn, YMR_AY, Ontheway ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. ilkaycamlar

ilkaycamlar

İsim:
    ilkay çamlar
    Bu arada bende de var bi tane salyongoz sanırım yosun ile besleniyo gündüzleride kumda saklanıyor.

Sayfayı Paylaş