1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Hobisine Yeni Başlangıç

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ilker_mmmm tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. ilker_mmmm

ilker_mmmm

İsim:
    ilker pasli
    Öncelikle herkese selamlar,

İsmim İlker, ben de bu hobiye başlamaya karar verdim. Hobiye başlayacağım akvaryum 120*40*60 ve ya buna yakin olculerde 300 litrelik bir akvaryum düşünüyorum. Şu an planlarıma göre sarı prenses, pamuk prenses ve yunus beslemeyi düşünüyorum. İlk olarak akvaryum ve ekipman alınacak tabikide. Herkes bir şeyler önermiş akvaryum ve ekipmanlar için, hafta sonu İstanbul'a bir gideyim diyorum. Bilgi ve tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum. En önemli soru akvaryum yeterli midir? 300 lt akvaryumda sağlıklı bir şekilde kaç balık almalıyım?

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba,
    Akvaryum ebatları güzel....Ekipman konusu sizin bütçenizle doğru orantılı olacaktır....çok çeşitli alternatifler bulmak mümkün çünkü....

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz,hayırlı forumlar. Malavi balık akvaryumu bence biraz kalabalık ve çeşitli cıvıl cıvıl olması güzel olur,doğasında da böyle.
    Tabi fazla balık eklemek,yanında fazla atığı da getiriyor,onun için filtre ekipmanına önem verilmeli.
    Balık sayısı olarak,300 litreye eklenecek balığın boyu önemli...:)

4. ilker_mmmm

ilker_mmmm

İsim:
    ilker pasli
    parasal pek sknti yok ancak abartmamakta lazim :) suan ist bakalim soyle bir gezicem akvaryumculari

5. ilker_mmmm

ilker_mmmm

İsim:
    ilker pasli
    onereceginiz ekipman var mi?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Önereceğim ekipmanlar tabi marka isterseniz,dış fltre olarak Eheim derim ama Atmanda olabilir,ne alırsanız tanınmış markaları seçin...:)

7. ilker_mmmm

ilker_mmmm

İsim:
    ilker pasli
    bunlara bakacagim baska kullanmam gereken ekipman?

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Güzel bir dış filtre alın(eheim benim favorimdir herzaman),hava motoru,hava taşı,ısıtıcı,kum almanız gerekecekler olacak...Bunlar haricinde 1 kepçe mutlaka alın derim...Kolay gelsin

9. ilker_mmmm

ilker_mmmm

İsim:
    ilker pasli
    Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Üçü de güzel 300 lt akvaryuma uygun,beğenmişsiniz de,hayırlı uğurlu olsun...

Sayfayı Paylaş