1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum için Farklı Tasarım Çalışmalarım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde eminsevinc2 tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. eminsevinc2

eminsevinc2

Merhaba Arkadaşlar

Son zamanlarda Akvaryum tasarımlarına yeni bir boyut kazandırmaya çalışıyorum. Sıradışı tasarımlara ihtiyaç
    olduğunu gözlemledim. Ve değişik bir bakış açısı ile yeni çalışmalar yaptım.

Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi almak isterim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Değişik bir bakış acısı ellerinize sağlık. Değişik dekor arayanların tercih edebileceği dekor anlayışı olmuş. Akvaryumlar her ne kadar balık sevgisi için kurulsa da ev dekorunu tamamlamasına herkes özen gösterir. Doğal olmayan ürünlere sıcak bakanlar değerlendirecektir.

3. eminsevinc2

eminsevinc2

Teşekkür ederim Temel bey.

Akvaryum aksesuarları ile ilgili çalışmalarım henüz yeni bu konu hakkında gözlem yapmaya başladıgım da bazı farklı bakiş açılarının oldugunu gördüm doğallıktan yana olanlar ile yapay nesnelerle akvaryumu dizan etmek bu kültürle yaş gurubuyla zevk ve begenilerin değişmesi ile alakalı oldugundan normal karşılanabilir. akvaryum sevenler birçok sorunla karşı karşılaşmakta oldugundan bu konuda bir katkım olabilmesi dileğiyle bir farklı yorum getirmek istedim akvaryum severlere balıkların zehirlenmesi ortamı begenmiyen balıkların sitrese girmesi görünümün sade olması gibi birçok etkenin varlıgı deniz içi gizeminin varlıgı tartışılmaz bir gerçekse öylede akvaryumda da bunu nasıl verebilir diye bi çalişma olarak baktım doğallıktan yana olmak bazı sornları da beraberinde getirmekte taşlar ağır (kg) bir yük güzelini bulmak estekik olanını bulmak pek kolay olmasa gerek.pahalı olması cabası kökler de öyle tekrar tekrar kaynat yıka gene de emin olunamakta zararın dan.çabuk yosun tutmaları temizleme sorunu gibi birçok sorundan bahsedilmekte forumlarda. Yaptıgım objeler tamaman doğal nesnelerin birebir kopyası olmakla birlikte orjin olanını akvaryumakoymanız mümkün olmadığından polyester den üretilip boyası su bazlı olmakla birlikte üzene katman olarak çektigim katman lak sudan etkilenmez ve zehirleme yapmaz bu objeleri farklı kılmakta sanırım kendi görüşüm tabi ki başkaları farklı düşünebilir düşünecekte düşünmelidir de güzellik ortaya böylece çıkar.Bilirsiniz ki bunlar sadece fotograft tır 2 boyutlu bi görünüm bize yeterince bakiş açısı da vermeyebilir bakışimızı da yanıltabilir. Görmek 3 boyutlu bi olay oldugundan nesneleri en boy derinlik gibi olgularla anlamak gibi bir alışkanlıgımız oldugudan nesnelerin bizdeki etki uyarımı da farklı olacagını hak verirsinizdir umarım. Objelerim akvaryumda farklı bir anlam ifade edecegi akvaryuma gizem dolu bir dünyaya yolculuk yaptıracagı farklı kişilerin hayal dünyalarında farklı bir gizemli dünyayı çağriştıracagını düşünmekteyim ışık ve diger objelerin yerli yerinde ifade ettirilmesiyle neden olmasın objelerin bir kısmı dogal agaç mantar fosılleri DEV cinsinden olmakla birlikte nadirlerden oldugunu zannediyorum. Boyama çok degişken yapılabilirdi acele oldu belki ilerde daha güzelleri olacak inşaallah. Akvaryum zor bi ugraş bu konu ihtisas gerektirdigini de ögrenmiş oldum akvaryum şirin allahın sanatı olan mükemmel renk süs çeşitli modellerde yaratılmış olanları seyretmek elbette hakkınız bu zevk te sizindir haklı olarak bu zevki doyasıya yaşamanız dilegi ile tüm akvaryum balıklarını sevenlere mutlu bir hayat temennisi ile

4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Eğer bu taşlarla bir dekor yapacaksan çok sıradışı ve harika olur.Ellerine sağlık.

Sayfayı Paylaş