1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Işıklandırma?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Eagle43 tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Arkadaşlar akvaryum ışıklandırmasını kırmızı renk yapsak balıklar için herhangi bir sorun teşkil edermi. Stres yaratırmı sizce?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Devamlı kullanmak için akvaryum ışıkları yapı için daha iyi,bu tip ışıkları ek olarak seyretme amaçlı kullanmak isterseniz kulanın...

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  3. Cem96

Cem96

İsim:
    Cem Değirmenci
    Sürekli açınca stres yaratır diye düşünüyorum. Ancak diğer ışıkları kapatıp bunu 30 dakika 1 saat kadar açmanın sakıncası olacağını sanmıyorum. Hatta loş bir hava yaratarak tam seyirlik olur kanaatimce.

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cem doğru diyorsun ancak zevkine seyir amaçlı kullanılır...

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Malawi türleri bu tür ışıklarda çok rahat olmuyorlar ve biraz stresli oluyorlar.Bu renk ışığı belli aralıklarda kullanmak ile devamlı kullanmak arasında çok fark olmaz.Balıklar belli aralıklarda bu ışık açıldığında tekrar stres yapacaklardır.Bence bizim göz zevkimiz yerine onların ihtiyaçlarını karşılamak daha güzel olur.Akvaryum için tavsiyem gün ışığı kullanman olacaktır.Tabi son karar senin.:)

6. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    Teşekkürler yorumlarınız için.Benim için görünüş zevkinden ziyade balıkların sağlığı önce gelir :) Stres filan varsa hiç gerek yok kırmızıya, gün ışığı kullanayım bende en iyisi.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aklın yolu bir...

Sayfayı Paylaş