1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Isısı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Alparslan tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhabalar...Biliyorsunuz ki bende iki tane akvaryum var,ikisi de salonda.Küçük,köşede olan akvaryum'un derecesi yaptığım fan sistemi ile 25-26 derece sabit kalıyor.Büyük akvaryuma da başka fan tesisatı kurdum ama 27-29 arası gidip geliyor nedeni nedir? :smiley33:

Küçük Akvaryumun Durumu.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Büyük Akvaryumun Durumu.
    [​IMG][​IMG]

:temel:

muro500 bunu beğendi.
  2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Akvaryum Isısı

Son resimde gördüğüm fan sanki emme için yapılmış bir model.....fan da amaç su yüzeyine hava vererek ısıyı uzaklaştırmaktır....emme işi efektif sonuç vermez...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Ozan abi evet çok güzel hava üflüyor ama netice ortada.Herhalde uygun değil. :temel:

4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

yazın evde olduğuna göre Alparsan buz kalıbı kullan iyi sonuç verir ve sumptaki fan işe pek yaramaz, fan suyu buharlaştırır otomatikman sana yeni su koydurur...

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abi onu biliyorum ama gerek kalmıyorki.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sorumun cevabını ben anladım,küçük akvaryumda + metal halide var ve üç tane T5,otomatikman daha çok yanıyor çünkü mercanlar var,13-14 saat açık kalıyor=ısı 25-26.
    Büyük akvaryumda ise iki tane T5,bir tanede T8 var ve balık akvaryumu olduğu için 8 saat civarı yanıyor=27-29 derece.
    Herhalde küçük akvaryumun üstü açık olduğundan ve iki tane fan sıcak havayı yukarıya çekiyor.Büyük akvaryumun üstü kapalı!Fan koyamadım,kesinlikle bunu yükseltip bir şeyler yapmam lazım. :smiley33:

İSYAN bunu beğendi.
  7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Üstü kapalı mı ? Sakın ! Yazın kapatılmaz açmanı öneriririm...

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sorumun cevabı beli yukarda açıkladım iki akvaryumda aynı yerde (farkta ortada). temel2:

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Büyük akvaryumun ısısının yüksek olmasındaki ikinçi etkeni buldum...Annemin mutfakta yemek yapması orası 35 derecenin üstü devamlı...Gariban fanlar ne yapsın...
    Ne alaka değil işte alaka şöyle,akvaryum salonda ama sump MUTFAKTA.:D

10. Cevap: Akvaryum Isısı

Sumpın mutfakta ne işi var Alparslan?

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Uğur abi bu akvaryum bombeli tatlı su için üretilmiş,alt dolabı ve deldirme uzun iş sıkıntılı olmuyor , onun için arkası mutfak onun üstüne yaptık ama orası da ekmek fırını gibi fanlarla 27-29 derece öyle gidiyor.Oraya zaten mercan falan koymuyorum,Balıklara da bir şey olmuyor...
    Fanların sayesinde. :D

muro500 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş