1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Isıtıcısı Yaktı Beni?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde tembered tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    1 Ay önece akvaryum oluşturdum. Bir tane içinde 1 tane sarı prenses balığım var. 35-40 lt akvaryum akvaryum küçük biliyorum degiştireceğim oğün bilgisizdik. Petshop dan aldık arkadaş sattı bize ne bilelim benim sorum şu, akvaryum eve geldikden sonra normal de gelen 40 TL elektrık faturası 75 TL geldi. Şaştım kaldım bu şekilde heyacanla başladığım bu hobime devam edemeyeceğim. Bunun sorumlusu ısıtıcı mı?

Akvaryum suyunu ısıtmanın başka yöntemleri yok mu? Veya bu normal mi lütfen bana bu konuda yardım ediniz. Güleceksiniz ama az yakanı yok mu bunun?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Isıtıcısı Yaktı Beni?

Sadece ısıtıcı o kadar fark ettirmez kanımca. Zaten sadece 6 ay civarı çalışan bir ekipman. Fakat ısıtıcıdan kurtulmak istiyorsan Japon balığı besleyebilirsin. Akvaryum ısıtıcılarının dizeli çıkmadı maalesef.:)

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

temel abi dizel olsalar çok iyi olur :) japon istemiyorum sp ler şuan ilgi alanımda onları alıştırsam olmazmı buzhanede yaşasınlar :) bu ısıtıcı ve motorlar çok külfiyet getirmez değilmi uzun süredir bu işi yapan arkadaşlardan yardım istiyorum ne olur :).Prenhalar ısıtıcı istemiyormuş doğrumu bu ?

4. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Prenhalardan kastınız piranhaysa 35-40 litre içinde çok ama çok küçük gelir en az 200+lt gerekir...

5. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Valla Bana Bile Gelmiyor O Fatura 400 Lt akvaryum Var ofisimde Reef Akvaryumu, 400 w ısıtıcı 120 W Armatur Protein Skimmer Kafa Motoru 60 W Ps 25 W Sirkilasyon 30 W Şaşırtıcı dogrusu... ısyerımde 50 tl fatura gelıyor bıde ıs yerıne sızın orada tarıfeler pahalı galıba

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Isıtıcı o hacimde en fazla 25 bilemedin 50 wattlık bir ısıtıcı yeterli gelir.. O da en fazla aylık 5 bilemedin 10 TL yakması lazım.. O kadar farkettirmez.

7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

mumkun degıl bence...

8. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa

40 litrede elimdeki eskilerden kalma 100w ısıtıcıyı kullanıyordum Konya'nın soğuğunda 5 TL fark ettiriyordu, sorunun ısıtıcı odaklı olmaması lazım bence de.

9. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

arkadaşlar anlamadım gitti bu beni korkutuyordu yeni 200 lt akvaryum kuruyorum bu yüzden bırakacaktım sizin söyledikleriniz doğrultusunda içim rahatladı teşekürler herkeze.

Sayfayı Paylaş