1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Köşebent İçin Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ggazeteci tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. ggazeteci

ggazeteci

İsim:
    Kemal Yavuzel
    200 litrelik yeni aldığım cama cam akvaryumu alüminyum köşebentle sağlamlaştıracağım. Ancak akvaryumu yapan yan camları taban üzerine oturturken dümdüz oturtmamış ve içe doğru bir kaç milim içeride yan camlar. Yani taban camı dışa doğru bir iki milim dışarıda. Dolayısıyla alüminyum köşebent tam oturmuyor taban tam oturunca yanlardan boşluk kalıyor. O boşluğu silikonla doldursam olur mu? sonuçta üzerine bir ağırlık binmeyecek. Bu konuda bilgili arkadaşların yardımını istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Köşebent İçin Yardım

Akvaryum camları arasında sonuçta boşluk yoksa sadece köşebent takıldığında boşluk kalıyorsa sorun olmaz.

3. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Kemal Bey hiç birsıkıntı olmaz kanımca, ne yazık camlar tam istenildiği gibi sıfır olmuoyor. Boşluk kısmını silikon ile güzelce doldurursanız hiç bir sıkıntı olmaz. Hata bazı arkadaşlar akvaryum kurarken bilerek cam aralarını daha fazla bırakıp 2 mm silikon çekiyorlar. Bışluksuz doldurursanız ve iyice kurularsanız hiç bir sıkıntı olmaz.

4. ggazeteci

ggazeteci

İsim:
    Kemal Yavuzel

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş