1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kapagı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde hobicii tarafından 19 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Su an alamadım malum İstanbul buz gibi su sıealar. Dısarı cıkamadım. İstr boyutları akvaryum uzunlugunda 2-3 cm genisliginde falan olacak

2. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    [​IMG][​IMG]
    Su tarz bisey olacak.

3. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Ya aslında ben bisey daha sormak istiyorum bende led var yesil mavi ve kırmızı renk yanıyır.Bu renklerden birini kullanamazmıyım ?

4. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Fotografları attım . Herhalde daha gormediniz. Bide dedigim gibi mavi kullanamazmıyım ? Ana tankımdada zaten mavi flo kullanıyorum.

5. Tolga Ünal

Tolga Ünal

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Ünal
    Bence akvaryumun boyuna göre kestirin boydan boya koyun. Zaten kenarları açık olacağından kablolar geçebilir. Benim bildiğim mavi yosun oluşumunu destekliyor. Sence @Alparslan ?

6. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Yanlıs anladınız herhalde. Ledleril degil hazırladıgım kablo kanalını nereye yapıstıracagım ? Ana tankımda acik mavi flo kullanıyorum hicbir sıkıntı yok .

7. Tolga Ünal

Tolga Ünal

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tolga Ünal
  8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sana bir cozum daha önereyim.
    Usb dene calisan bilgisayar klavye aydinlatmalari var 3-5 ledi olan 10 lira civarinda satiliyor. Ucuna elindeki adaptoru kullan bitir işi. ..

9. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Murat abide çare bitmez ama arkadaş illede yapmayacağım diye direniyor temo25

10. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Galiba sizde yanlıs anlamıssınız :D . Ben kablo kanalı projesını yapacagım. Sadece onuda cozume kavusturursak proje tamamlanmıs olacak. Ve yapabilecegim. O yuzden soruyorum.

11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Çözülecek bir konu yok gayet güzel tarif edilmiş bence. Kablo kanalı biryere yapışmayacak kapak şeklinde akvaryum üzerine konulacak. Dahada anlamadım derseniz diy bölümüne girip birçok konuya ulaşabilirsiniz :) biraz araştıralım :)

murer bunu beğendi.
  12. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Siz benim akvaryumu herhalde gormediniz :D konunun basında resimler va bi bakın derim :D

13. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Siz hem diy olsun hem ucuz olsun hem akvaryumuma tam olsun diyorsunuz:) biraz el becerisi varsa onu oraya oturtabilirsiniz. Yapamam derseniz ben bu sevdadan vazgeçin derim yolun başındayken :)

14. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Bu tam acıklama olmus. Hem dıy hem ucuz hemde duzgun olsun diyorum :Dd bakacaz bi caresine artık :D. Bu arada dedigim gibi mavi led kullanmak istiyorum. Sıkıntı olurmu ? Evde varken almayayım bide led cunku galiba 5mt olarak satıyorlar.

15. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Görkem sen en iyisi akvaryumun altına sehpa yap. odadaki avizenin altına götürdün mü akvaryumu işlem tamam.:)
    Kablo kanalını akvaryımından 3 cm uzun al. gün ışığı ledleri içine yapıştır. akvaryumun yan camlarına oturacak şekilde falçata yardımı ile kanal aç oturttur üstüne gitsin...

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  16. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Kablo kanalını aldım ledleri hazırladım camların kenarına oval sekilde karton yapıstırıp kablo kanalını da ona yapıstıracagım. Hersey hazır bi ledleri lehimlemek bide kablo kanalını falan sprey boyayla boyamak kaldı. İs bitince resimleri paylasırım.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  17. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    SONUÇ:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Hepinize yardımlarınız icin tesekkur ederim. Sistemi kurdum. Akvaryumu kurarken gordugunuz seffaf bantlar cıkacak ve hersey cift taralı bantlarla yapıstırılacak. 2 kanal kullandım cunku ısık yetmezse diye sonradan led eklemesi yaparım belki dedim. Ve son olarak kanallar estetik olması acısından mavi sprey boyayla boyanacak.

m.avcıoğlu ve murer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş