1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum kapak hakkinda yardim

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar akvaryumu'mu yapan kişiden bir kapak aldim öylece duruyodu istedim işe yarar diye oda verdi sağolsun :D Kapak alimunyumdan 250 litrelik tanka rahatca oluyo zate ona göre yapilmiş. Ama kullanma'miş ben bu kapaği kullanicam bi akvaryumda ama nasil işik sistemi döşerim buna onu çözemedim? Kapak üst tarafa doğru açiliyo bütün halinde arkadan menteşeli resimdede gördünüz gibi kapakda iki sağda iki solda delikler var acaba oralara nasil flerosan koyabilirim olurmu çikamadim işin içinden yardima ihtiyacim var. saygılar:gif

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Murat aslında çok rahat takabilirsin floresanları, köşebentlerin içten içe ölçüsünü alarak, bu ölçüye göre floresan bulabilirsin, etanj duy kullanmanı tavsiye ederim. Balastları ve starterleri kapaçın dışına koyman gerekir. Yalnız kapağın üzerine akvaryumun buharlaşma deliği açman gerekir, komple kapalı sıkıntı yapar.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Murat abi pek şöyle olmazmi kendinden balastli flerosanli fişe tak yananlardan iki tane koysam. O ,yandaki delikler içde varya ikişer tane sağda solda öbür tarafindada var öle karşilikli, oralara taksam şunun gibi bir armütör sağli sollu nasil olur?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Abicim, bunların ışık güçleri az ve içindeki flo nedir bilinmez, 250 Litreye çok çok yetersiz gelecektir.

Bak bu linkteki duyu incele bunu kapağa monte ettiğin zaman hiç bir sıkıntı çekmessin.

http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.volkanonline.com/images/products/03/99/72/39972_buyuk.jpg&imgrefurl=http://www.volkanonline.com/pinfo.asp%3Fpid%3D39972&usg=__CzGbjyR0dJ10EijKr6sBFXuGsuU=&h=300&w=300&sz=7&hl=tr&start=1&itbs=1&tbnid=QT_KKFujV6yGGM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Detanj%2Bduy%26hl%3Dtr

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler murat abi bu iyi oldu böyle yapim sağolasin. saygılar:gif

6. HeRo_57

HeRo_57

Murat sana msnden anlattığım tarzda yaparsan hem kullanışlı hemde güzel bir kapak yapmış olursun şimdi buradada anlatmak isterdimde valla ne yalan söyliyeyim tekrar okadar şeyi yazmaya üşendim.

Sayfayı Paylaş