1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kireç Lekesi?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde abdullah07 tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Merhaba arkadaşlar 120*55*55 akvaryumumu yavaş yavaş tropa hazırlıyorum. düşündüğüm türler bemba ve maswa.

konu şu; ben bu tankı yavru tankı olarak kullanıyordum ve bakımlı değildi onun için kalın tabakalı kireç lekeleri var bunu nasıl geçirebilirim. ama görsel açıdan zevk almak için camı çizmemem lazım.

sünger vs çok yopruyor ve leke illaki kalıyor kimyasal öneriniz varmı.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Abdullah bey öncelikle tropheus'a geçmeniz sevindirici yanlız kaldım buralarda.Tür olarak şuan piyasada çok kırma tür var özellikle bemba .Yavru alacaksanız anaçları görüp öyle alın.Kireç lekesi için kullanılan yöntemler limon ve sirke .Lekelerin olduğu yeri limon veya sirke ile yumşatın daha sonra kullanmadığınız kredi kartı ile kazıyın.

3. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Teşekürler ismail bey.

haklısınız onun için şıppadan almacam zaten en az da 1 ay akvaryuma deneme haricinde (b,iyolojik sistem hıızlandırmak için) balık eklemeyecem.

yarım litre veya 1 litre sirkeye 3-5 limon sıksam ve sıva süngeri ile alıp heryeri bu karışımla ıslatsam ssonra dediğiniz gibi yapsam.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İsterseniz ilk olarak limonu kesin ve kireç'in olduğu bölgeye sürüp sıcak sulu süngerle deneyin durumuna göre dediğiniz diğer yöntemi yaparsınız.

Sayfayı Paylaş