1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kum ve Bitki Seçimi Nasıl Olmalı

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Özkan41 tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan
    Akvaryum kum ve bitki seçimi hakkında bilgiler rica ediyorum. 28 lt bir akvaryum var. Şuan içinde su vatoz ve bir melek var. Kum falan yok, ışıklandırma olarak küçük tasarruflu ampul var. Galiba akvaryuma hagen kum ekleyip, Anubias barteri koymayı düşünüyorum. Sizin de akvaryum kum ve bitki seçiminiz hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

2. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Cevap: Akvaryum Kum ve Bitki Seçimi Nasıl Olmalı

Özkan kardeşim öncelikle tankın melek için küçük.Bunu belirtiyim.Tabana hagen siyah kum güzel olur.Bir kütük yada kayaya anubiası tutturursun güzel olur...Bence seçimin güzel...

3. Ali Can

Ali Can

İsim:
    Alican DÜLGER
    Cevap: Akvaryum Kum ve Bitki Seçimi Nasıl Olmalı

Anubias koyacaksan Hagen alıpta masrafa girme. Anubiasın yanına java fern, narrow gibi bitkiler de koyabilirsin.
    Tasarruf ampulu olarak her ampulu kullanmanı tavsiye etmem. 26 watt 6500 Kelvin philips ya da osram işini görür.

Akvaryumun küçük olduğundan güzel bir taban yaparsan ( Hagen alırsan ) çok güzel taban bitkilerini yetiştirebilirsin. ( Sadece hagenle de iş bitmiyor yanlız.)

Sayfayı Paylaş