1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kumlarının Sararması

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Rıza tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Rıza

Rıza

İsim:
    Rıza Bey
    Meraba arkadaşlar;

Akvaryumdaki kumlarım sararmaya başladı,Bunun sebebi nedir ne yapmam lazım ?
    Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...
    İlgili 2 adet resim ektedir.

DSCF2322.JPG DSCF2323.JPG

(dinlendirilmiş şebeke suyuyla her hafta akvaryumun suyunu 3 te 1 oranında değiştiriyorum)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Kanımca ön cama güneş ışığı geliyor ondan ola bilir, birde orada su sirkülasyonu oluyor mu?

muro500 ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Alpinin dediğine katılıyorum ve fazla yemleme den de olabilir.

Alparslan bunu beğendi.
  4. Rıza

Rıza

İsim:
    Rıza Bey
    Tetratec ex 700 dış filtre kullanıyorum su sirkülasyonu oluyor,15 sarıprenses 7 iceman toplam 22 balığım var,140 litrelik akvaryumum var,Yem olarak tetra'nın karışık yemi ile dainichi'nin (sebze) yemini kullanıyorum,yemi günde 2 kez veriyorum,verdiğim yemlerin resmini çektim,bu miktar yem fazla mı acaba? DSCF2324.JPG DSCF2325.JPG DSCF2326.JPG

5. Crushinq

Crushinq

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Atilla ŞİRELİ
    Kumun sararması, kirlenmesi pek anormal gelmedi bana. benım silis kumda zamanla sarardı yaptıgım sey, akvaryumu detaylı temızlıgı aldıgımda butun kumu bı kova leğen herhangı bıseye alıp yıkamak ilk hali gibi olmuyor ama gozle gorulur bı fark olacaktır usenmezsenızo_O

Sayfayı Paylaş