1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum kumu ve kayaların hazırlanması.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde hasancak tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. hasancak

hasancak

Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Akvaryumum sonunda evelsi gün geldi.ancak hafifçe silikon kokusu olduğu için 2 gündür bekletmekteyim.yarın su eklemeyi planlı yorum.ancak 2 durum kafamı karıştırdı.
    1 ci olarak kumu bu akşam yıkayıp yarına kadar hazır hale getirebilirimiyim.çünkü yıkandıktan sonra güneşte kurutulması gerekir diye yazılar okudum ancak malum havalar kapalı.güneş fazla çıkmıyor çıkdada kurutamaz.
    2 ci nokta ise kayaları hazır değil, hatta elimde yok. Doğadan bulmak istiyorum o nedenle doğaya çıkmam gerek :).
    Bu nedenle bu akşam suyu doldurup kumu yarın kayayıda sonra eklesem sorun olurmu.
    Akvaryum ciklet akvaryumu olacak.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Aklınızda soru işareti kalmasını istemiyorsanız tuzlu suyla kayaları temin edesiye kadar boş olarak sitemi döndürün kumunu yıkayın güneşte kurumasına gerek yok elek yardımıyla yıkayın kayalarınızı temin ettiğinizde ozaman suyunuzu boşaltıp kumunu serin kayalarla dekor yapıp suyunuzu doldurup bir kaç gün sistemi çalıştırın sonra canlı eklemesi yapabilirsiniz.Bitki vaztoz midye gibi canlılar beslicekseniz eğer akvaryumdan suyu tamamen boşaltınki tuz sıkıntı yapmasın.

3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hayırlı olsun Hasan Bey,
    Kumun kurumasına gerek yok. Doğadan toplayacağınız malzemeleri fırçalayarak yıkayın ve tuzlu suda bekletin. Yahut kaynatın. Kumu serin, su doldurmayın. Kayalar ve diğer dekorlar hazır olduğunda dekoru oluşturup suyu ekleyin. Su içinde dekor yapmak zordur, bu sebepten en son suyu ekleyin. Sistemi çalıştırıp 1 hafta 10 gün sonra da balık eklersiniz.
    Kolay gelsin.

4. hasancak

hasancak

Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş