1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum kumu

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde berkan tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben ciklet besliyorum akvaryumum silis kumu.Arkadışımda ciklet besliyor akvaryumu deniz kumu bi gün onlarda akvaryumunu incelerken dediki sende kumunu deniz kumu yap.Balıklar kumu ağızlarına alırken vitamin alıyomuş deniz kumundan.Eğer doğrularsanız bende akvaryumu deniz kumu yapıcam.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Forumda çalışma vardı ve 2 gündür tam faliyette değildi. Deniz kumu Cichlid balıklarında kullanılamaz değil iyi yıkanırsa ancak balıklar neresinden vitamin alırmış orası tartışılır yani gerçersizdir.

Çok ince kumdur deniz kumu o yüzden taban kalınlığını 3-4 cm cıvarında tutarsan iyi olur.

berkan bunu beğendi.
  3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Deniz kumunun vitamin verdiğini sanmıyorum,bana biraz tuhaf geldi.Deniz kumunun tek avantajı kumunun ince olması.Kumun ince olması akvaryumdaki pisliklerin toprağa karışmamasını sağlar ve pislikler kumun üstünde kalır.Birde ciklet balıkları yüksek pH da yaşadıkları için ben mercan kumu kullanıyorum.Mercan kumu sayesinde suyun pH ını arttırıyorum.

YIKIKTEMO ve berkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş