1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kumunda Kurtlar var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde takturk tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Canlı Türleri Sayısı :001
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:3 December 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: yok
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Akvaryumu kuralı 24 saat oldu. Kalsiyum karbonatı kum kullandım. yaklaşık 15 saat sonra kumun içinden küçük siyah kurtçuklar çıkmaya başladı. Kumu yıkadım 5 gün kovalarda sulu olarak beklettim sonra tekrar yıkayıp akvaryuma ekledim.

Bu akvaryumda kullandığım filtre tetra tec 1200 yaklaşık 6 aydır kullanmıyorum güzelce yıkadım 1 gün havalandırdım daha sonra kullandım akvaryumda.

Akvaryumda canlı yok sayı girmeden konu açılmadığı için 001 yazdım.
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: yok
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 150*60*60
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    dış filtre-hava taşı-ısıtıcı

Fotoğraflar

Diğer Sormak İstedikleriniz
    kurtlardan nasıl kurtulurum

Bu yazı takturk tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Kumunda Kurtlar var

Siyah kurt (Lumbriculus sp) olabilir. Zararsızdır ve balık eklediğinde yem de olurlar. Fotoğraf olmadığı için kesin yorum zor ancak sivrisinek larvası da olma ihtimali var. Kafanı takacağın bir durum yok. Tabana yem düşürmemeye özen göstermek, balık eklenmesiyle avlanmaları ve düzenli su değişimleriyle kurtlar kalmaz akvaryumda.

3. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Temel abi ben anüs vent ve ağız yoluyla balıklara bulaşıp zarar vermelerinden korktum. Bu gece 2 tane yetişkin cüce vatoz ekleyeceğim akvaryuma 2 gün kadar yemlemezsem sanırım toplayacaklardır kurtları. İsmail'de sivrisinek larvası olabilir dedi ama suda yaşamaları tuhaf geldi. Vatozları ekledikten sonra gelişmeleri paylaşırım. Teşekkürler

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sivrisinek suya yumurtlar ve larvalar suda gelişir. Fakat sendekiler fotoğrafları düzenleyince biraz Lumbriculus sp gibi geldi bana. Kafanı takma sıfır sorun bu. Yem olurlar gayet güzel. Anüs yoluyla balıklara bulaşması öyle kolay iş değil. Keyfine bak.

Kumu nereden aldın çok güzel, tuzlu suya da uygun.

5. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Kumu sürekli aynı yerden alıyorum İstanbul'da taşmarket olarak satış yapıyor internette hiç sıkıntı yaşamadım hatta Bekir'de aldı geçen hafta aynı kişiden. Fazla reklam olmasın (satanıda tanımıyorum ya) telefonla sipariş ertesi gün elimde her çeşit kum var. Bu Tropheus Red Rainbow Kasangalar ilk akvaryum kurulumumdan itibaren hayalim olan tür olduğu için aşırı özen gösteriyorum akvaryumda plan dışı bir üreme görünce panik oldum biraz.

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Tolgahan Abi, bende yeni gördüm konuyu, Kum c.tesi elime ulaştı ancak ben bugün alabildim. Gerçekten fiyatı uygun ve kalitesi hoşuma gitti kumun. Kum kalsyum içerikli Temel abi, ve boyut olarakta seçenekleri mevcut. Bakalım muhtemeldir ki yarın güzel bir dip çekiminin ardından kumu yıkayıp sermeye başlıyacağım.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tuzlu suya da uygun bence, çok beğendim kumu. Güzel hareket olmuş.:)

takturk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş