1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kuracağım Konuya bakabilrmisiniz...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Kürşat tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Kürşat

Kürşat

İsim:
    Hüseyin
    Merhaba ben balık hobisine yeni başlayacağım.Fazla param yok okul harçlıklarımdan artırdığım kadarıyla akvaryum kuracağım.Bana nasıl ekipmanlar alacağımı söylermisiniz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kuracağınız akvaryumun hacmi yazılmamış bu önemli ekipman için ve yine beslemek istediğiniz tür konusunda da düşüncenizi yazmanız gerekir ki onlara uygun bir yapı oluşturulabilsin.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Filitre,ısıtıcı,kum,dekor için kaya vb, gibi şeyler akvaryumun demirbaşlarıdır. Ancak bu malzemeleride temin ederken,akvaryum ölçülerin ve besleyeceğin türe göre seçmek lazım.Temel hocamında dediği gibi,besleyeceğiniz tür ve akvaryum hacminizi belirtirsen ona göre daha detaylı yardımcı oluruz.

4. Kürşat

Kürşat

İsim:
    Hüseyin
    Elimdeki akvaryum 60 santim. uzunluğunda 30 santim ise yüksekliğindedir.

--- Ekleme; ---

Besleyeceğim Türü siz önerirmisiniz acaba.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Genişlik kaç cm ?

6. Kürşat

Kürşat

İsim:
    Hüseyin
    24 cm. genişlik

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tetra türleri öneririm ben. Filtre olarak şelale filtre sizin ihtiyacınızı görür. 200 wat bir ısıtıcı yine ısıyı dengede tutmaya yeterli gelecektir.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Küçük bir bitkilide olabilir. İçinde gene tetra türleri yada bir kaç çift lepistes güzel olur.

9. Kürşat

Kürşat

İsim:
    Hüseyin
    Teşekkür Ederim...

10. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Canlı doğuranlar güzel olur bence. Moli ya da velifera tavsiye ederim ben. Seyir zevki ve üremeleri çok güzel :))

Sayfayı Paylaş