1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum kuracağım yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kiraz1 tarafından 1 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Akvaryum kuracağım yardım

İlk dediğimizde yapsaydın boştan yere gel git yapmana gerek kalmazdı. İç filtrelerde su nekadar derinden basılırsa motorun hava çekme oranı o kadar düşer.

2. kiraz1

kiraz1

İsim:
    memet kiraz
    Gerçekten güzel oldu.Akvaryum bayağı büyük. Herkese çok teşekkür ederim.Pazartesi günü gidip balık alacağım küçük 4-5 cm çift olarak 2 sp 2 papağan 2 yunus.Buna benzer 1-2 çeşit daha.

Tropeusun etçil otçul olanları varmış galiba?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi iç dekorasyonum yok. Sizce ciklet için nasıl yapmalayım içini. Birde temizlik için mıknatıslı cam temizleyici ve dip çekim hortumu yeterli mi?

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Mehmet Bey; baya büyük dediğiniz akvaryumun hacmi cikletler için yeterli değil, hele Tropheus düşünüyorsanız hiç kalkışmayın almaya. 140 LT hacim var ve bu hacimde 1-3 Sarı prenses beslenebilir. Fazla tür için çok düşük hacim. Yunuslar boylanamaz bile bilgin olsun.

4. kiraz1

kiraz1

İsim:
    memet kiraz

65 cm akvaryumda Cichlid'ler 12 ile 15 cm'e ulaşmış ve yavru alınıyor.Yunus'ların fazla boylanmayacağında haklısınız benim akvaryumda ne kadar boylanır acaba birde yavru verir mi?

Akvaryuma dış filtre almadım bildiğiniz gibi haftada %20 lik su değişimi dip çekimi ile temiz durur mu ?

5. kiraz1

kiraz1

İsim:
    memet kiraz

Ne besleyeceğime karar verdim arkadaşlar, hepsi 4 ile 5 cm olacak . 2 tane sp 2 tane mavi prenses 2 adet green teror 2 adet papağan belki 2 adet iceman ama ıceman almayada bilirim 1, 2 ay sonrada 2 adet frontoza alacam :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bu türleri 140 lt'relik akvaryuma koyup beslemek eziyetten başka bir şey olmaz.Kısa sürede balık kayıpları yaşaman kaçınılmaz.Tabi karar senin.

7. kiraz1

kiraz1

İsim:
    memet kiraz

Tabii karar elbette benim ölmek isteyen ölebilir.Tutan yok nede olsa sadace kavga etmeden yaşarlar mı, özellikle de Green terror nasıl bir balık malawilerle uyumlu yaşar mı?

8. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Ölmek isteyen ölür değil sen onları öldürmek istiyorsan öldürürsün..... Green terror adlı balık işte bu balık hiç olmaz bir tek papağanla uyumlu yaşar oda belli bir süre diğerlerinin hepsini öldürür sonrada papağanı öldürür belli bir süre sonra hacim darlığından kendide ölür sen sağ ben selamet sarı ve mavi prenseslerde dişi erkek oranına göre en az 3 bilemedin 4'er tane olmalı ayrıca aldığın 4-5 cm lik balılar hep o boydamı kalıcak sanıyorsun sen bu işten vazgeç bence dostum hayvanlarıda geçtim hadi parana yazık

9. kiraz1

kiraz1

İsim:
    memet kiraz

O zaman bende sp mp ve papağan beslerim. Papağanları pek beslemeyin yaratık gibi kelimeler kullanıyorlar neden ?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mehmet gerçi konuya mesaj ancak 15 gün sonra yazacaksın ancak soruna cevap vermek isterim. Papağan balıkları melez balıklardır ve agresif tavırlar sergilerler veya akvaryumun kumunu dağıtmayı yaygın yaparlar. Yaratık tabirini kullanmaya gerek yok çünkü ortaya çıkmalarında başka 2 bacaklı yaratıkların payı var.:ay:

11. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

papağanda olmaz bilgin olsun

Sayfayı Paylaş