1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum kurucam

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Selamlar.120 litrelik akvaryum aldım.Daha onceden 35 litrelik akvaryum vardı kumu fazlaydı ve bende eskiden kalan kumu akvaryuma döktüm ve gözüme sanki eksik geldi.1.5 kg silis kum aldım.Yıkıyorum yıkıyorum suyu berraklaştıramadım.Yaklaşık 30-35 kere yıkamışımdır, su normale dönmeye başlamıştı sanki.En sonunda sıkıldım ve bıraktım yıkamayı.Kumu akvaryuma eklediğimde,kumun bulanıklığı gidermi acaba suyun içinde? 30 dk beklesem suyun oturmasını? Şuan bende eskiden kalan 30 a yakın lepistes var ve yaklaşık 50 litre dinlenmiş su var.Bütün malzemeler yıkandı ve eskidendi saten, 1.5 kg kumun suyu bulanıklaştıracağını düşünmüyorum.Balıkları akvaryuma 1-2 saat sonra salsam olurmu acaba;çünki balıklar 10 litrenin içinde yaşıyorlar.Kurulumun fotoğraflarını neden koymuyorsunuz diye sorabilirsiniz,Çünki fotoğraf makinem yok...

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Akvaryum kurucam

Öncelikle akvaryumun hayırlı olsun. Hemen not düşeyim, fotoğraf ekle bir şekilde. Genelde fotoğraflı konular ilgi çeker.

Akvaryuma suyu akvaryuma koyduktan 4-5 gün sonra balıkları ekleyebilirsin. Kumun suyu bulandırması normal. Bir kaç gün sonra düzelecektir. Ekipmanların hakkında da bilgi verirsen daha iyi olur.

Dinlenmiş su olabilir ama suda yaşam başlamış olması gerekli. Yani akvaryuma koyup 3-5 gün sistemi balıksız olarak çalıştırman gerekli.

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Hmm galiba bu akşam kurucam akvaryumu filtre ısıtıcı balıklarda onları alırsam su soğur:S problem olurmu acaba.Filtre Satte 120 litreyi 5 kere çeviriyor.Isıtıcı 100w.4 gün balıklar ısıtıcısız filtresiz yaşayabilirmi çekince ısı 20 oluyor.Balıklar lepistes(balıklar daha önceden vardı akvaryumla beraber almadım).

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Gökhan akvaryumunu kurup su iyice oturana kadar balıklarını geniş bir kovaya al ve içine hava taşı ve ısıtıcı koy. Akvaryumun hazır olduğunda balıklarını alıştırarak akvaryuma eklersin.

5. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

diğer suyu nasıl ısıtcam peki?

Sayfayı Paylaş