1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kurulumu İçin Tecrübeli Arkadaşlara İhtiyacım Var

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    150 lt Bombeli Tankım mevcut daha önce 50 lt tank da japon lepistes filan beslemiştim. Şimdi en sevdiğim balığı yani sarı prensesi beslemek istiyorum. Bana tecrübeli abilerim, ablalarım kardeşlerim 150 lt lik sarı prenses akvaryumu için a'dan z'ye yardım istiyorum. Kum, dekor, su sertliği, ph, ısı, ısıtıcı, erkek-dişi oranı, aydınlatma ve zamanı miktarı,ve tabi ki en önemlisi 110
    Tl yi geçmeyecek ucuz ama bana 10-15 balıkta sorun çıkarmayacak kullanışlı ucuz bir dış filtre tavsiyesi ve iç filtre ve pipo filtreyle destekleyebilirim dert değil.
    Yardımlarınızı bekliyorum. Hobiye hayat veren arkadaşlarım hepinize şimdiden teşekkürler.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle yeni kurulum şimdiden hayırlı olsun.
    Kum olarak: Silis kum kullanabilirsin 0 yada 1 numara yada pH yüksek olsun dersen mercan kırığı kullanabilirsin.
    Dekor olarak: Bol kaya ve mağralar yapımına uyumlu olsun yeter.
    Isıtıcı olarak: Eheim jager 100 watt yeter, önümüz yaz.:D
    Aydınlatma: Sylvania Grolux T8 iyi olur.
    Balık olarak: 3 dişi 1 erkek gibi düşün...:)

veysel, TencoMelih ve HasanCan bunu beğendi.
  3. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Teşekkür ederim kardeşim 4 dişi bi erkek daha eğlenceli olur yalnız kalmasın benim damızlığım bolluk içinde yaşasın :D dış filtreye ne diorsun çok pahalı olmasın istiyorum lifetech 835 düşünüyorum sorun çıkar mı ve ya senin bir tavsiyen var mı?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Lifetech 835 fiyat olarak uygun, benim sevmediğim yanı canakla motor bağlantısı iki mandallı zamanla su sızdırırmı bilmem, bir de dört mandallı olsa imiş...

HasanCan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş