1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kurulumu EYLÜL 2012

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Aslan06 tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
  2. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    resimdeki mavi kutudan güzelce su doldu ancak borudan aşağıya akmayınca su yükseldi ve bayaz kısmı aşmak üzereyken musluğu kapattım şimdi bülent abi ters dirseğin ağzına 5 cm değilde 7-8 cm borumu ekleyeyim....

3. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu akvaryum olmaz ,boru daha aşağıda olması lazım olsa bile o beyaz cerçeve zamanla kenarlardan su kaçırır.
    O amaçla yapılmamış su seviyesi camla çerçeve arasında en az iki üç santim mesafe olmalı,yani bu hesapla camı delmekten başka çare yok...

5. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Bülent abi olur dedi ?
    Sen olmaz diyorsun ...
    Temel abi sen ne diyorsun,
    Kafa gitti benim :( ne güzel suyuda doldurmuştum alta sumpta ps herşey hazırdı ...

Bu akvaryum olmaz derken anca japon beslenir diyorsun galiba temo26

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu akvaryumda sıkıntı yok bunu kurun...

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bülent abi taşırma sistemini size söylemiş taş malı diye,bur da yer kalmamış taşmaya,taşacak ama yere...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Temel abin ne desin? Yazılıyor yazılıyor ama yazılan ile icraat ayrı vs vs. Ayrıca ben senden fazla dumur olmuş durumdayım, akvaryum camına tokat attım az önce. :olmadı:

9. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Kardeşim, onu kuramıyoruz yerimiz yok, yaramı deşme :(
    buna para verdik, olmalı, olacak :olmadı:Durso olmazsa, overflow deneyeceğm.

10. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Hayırdır bana mı kızdın da akvaryuma vurdun Temel abiii?
    Benim akvaryumun durumu bu, napcaz şimdi :(

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bülent abi size overflow la uğraşmayın demiş.
    Birde olur dememiş dediği boruyu bir kaç santim aşağı indir,sonrada suyu korkma doldur demiş.
    Siz boruyu aşağıya indirdinizmi ?

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İLK mesajımda demişim ki 'bu sistemin çalışması zor, denemeden kurulum yapmamak lazım' yani, uzatacaksın, deneyeceksin, kule için fikir güzel ama yukarıda kalmış, overflow deneyeceksin, camı kesmeyi deneyeceksin, deldirmeyi deneyeceksin vs. Şekil belli.

Sana kızmadım merak etme.

13. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Denemedim saat geç oldu yarın deneyecem,

Temel abi kule aşağıda olsaydı olur muydu acaba?
    Aşağıyamı indirsem, cam deldirmek hoşuma gitmiyor. Overflow u yapacam yarın sabah erkenden...

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Konuya Bir el atayım Ben bu konuyu kaçırmışım.

Resimde görülen sistemin çalışması için suyun borunun üst seviyesine kadar yani dirseğin en az yarısına kadar dolması lazım o da beyaz plastiğin yarısı demek olur. Bülent abi olur demiş ama camdan içeri giren boru Aşağıda olmalı Yada bunu Owerflow a çevirmen lazım O delik varmıy dı ? yoksa sen mi deldin ? orjinalde o delik dış filtre hortumları geçmesi için dir bu iş için değil. En temiz yöntem suyu 20 cm boşalt bidonlara al sonra çamı yerinde deldir boruyu tekrar tak işlem hazır. Deleceğin yer ise suyun nerede durmasını istiyorsan borunun üst noktası orada olacak yani borunun merkezi suyun olması gereken seviyenin 2,5 cm altından delinecek.

Alparslan bunu beğendi.
  15. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Abi o kuleyi 2 saate yaptım, el emeği ile tek tek açtım o ızgaraları işe yaramaması üzdü beni

16. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bir yanlış anlaşılma eksik bilgi var. Kule denilen oraya koyduğunuz mavi kap değil kule sump ta olur suyun ilk girdiği çekmeceli veya katmanlı katmanlarına de medya koyulan zımbırtıdır.

17. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Halil kardeşim saol,

Delik akvaryumun orj vardı senin dediğin gibi tatlı su akvaryumlarındaki motor vs deliği ben biraz genişlettim ama, işte bilemedim yanlış oldu hem zamanım gitti hemde emeğim şimdi sil baştan :(

Yarın birde borulu sistem overflovu deneyecem onuda int biraz araştırdım sifonlama mantığı ile çalışıyor ancak riski varmı yokmu int bulamadım bakalım artık yaparak göreceğiz...

Benim aklımda öğle kalmış kule diyorum, taşırma kutusumu nedir ismi neyse işte sonuçta işe yaramadı ..

Desteklerin izin teşekkürler ve iyi geceler.

halilkocan bunu beğendi.
  18. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    selamlar,

koca bir pazar overflov ile geçti ama sonuç hüsran salonu su bastı deniz başlamadan bitti, :(

herkeze teşekkür ....

konu başlığı kapatılabilir.

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aslan bey son durun açık bir şekilde yazmışsınız da bu kadar kolay pes etmeyin derim size söyledim yapmanız gereken konuyu. Onu yapın.

20. Aslan bey neden vazgeçiyorsunuz hemen? Durun daha yolun başı, gidin bir camcıya delik ölçünüzü söyleyin delmek için gelsinler, akabinde alacağınız PVC temiz su borulama tesisatı ile silikon çekerek sizde yapabilirsiniz borulamayı aşağı inerek. Yukarıdan ve soldan 5-6 cm pay olması sizin faydanıza olur.

Alparslan ve barbs bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş