1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Kurulumu EYLÜL 2012

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Aslan06 tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Ben bayıldım maşallah:nazar:
    sizinde dediğiniz gibi sayı oldukça fazla olmuş...

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Tankınız hayırlı olsun, çok şık duruyor. Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. Bahsettiğiniz markanın kumunda, yıkama gerektirmez değil aksine,'' berraklaşıncaya kadar durulayınız'' yazıyor. Sizdeki başka bir marka olabilir.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslan abi en sonunda karını vermişsin hayırlı olsun MAŞALLAH.Saulosi,portakal ve cobalt karması güzel olmuş cıvıl cıvıl ...:nazar:

4. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    selam arkadaşlar beğenileriniz için çok teşekkür...
    yanlız bir sıkıntı var bugün 1-2 balığın kuma hafifce kendilerini sürttüğünü gördüm, dış parazit başlangıcımı acaba ?
    biraz kaya tuzu attım ama çoğalır diye korkuyorum ne yapalım ilaç tavsiyeniz varmıdır... ?

5. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Selam arkadaşlar beğenileriniz için çok teşekkür...
    yanlız bir sıkıntı var bugün 1-2 balığın kuma hafifce kendilerini sürttüğünü gördüm, dış parazit başlangıcımı acaba ?
    biraz kaya tuzu attım ama çoğalır diye korkuyorum ne yapalım ilaç tavsiyeniz varmıdır... ?

Sebebi oksijen azlığı olabilrmi ?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zevkli adamsın ne diyelim.;) Epar ampul kullan iyi gelir. Su değişimlerinde ısıyı dengelemeye çalış.

7. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Temel abi yarın eczaneden alayım ozaman epar ampül diyemi istiyoruz... ?

Abi bendeki ısıtıcı 26 dereye ayarlı fakat derece 28 i gösteriyor 2 derecelik artıştanmı oldu acaba gerçi kurduğumdan beri aynı ısıda akvaryum ...

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Gerçekren dekor çok güzel olmuş eline sağlık,sadece tür dengelemesi uygun olmamış :) Tür olarak karma Tanganyika güzel olurdu,üst kısımlarda Leptosama,alt kısımlarda Leleupi buda güzel.:)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Epargriseovit adı ama ismi değişmiş sanırım. Sen yine eski ismi ile halen var sanırım ama Norogrizovim olarak da isteyebilirsin.

10. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Selamlar,
    Geçen pazar % 50 su değişimi yaptım. Isıyı 30 dereceye yükselttim 1 avuç kaya tuzu attım daha sonra p.tesi günü Norogrizovim ampül aldım önce büyüğü 1 gün sonra küçüğü kırdım. Üzerinden 1 hafta geçti durum aynı sanki bir değişiklik göremedim, balıklar gene ara ara kuma sürtünüyorlar, su da netleşme felan olmadı, bişeyleri eksik veya yanlışmı yaptım acaba?
    Yarın balıkların bir kısmını çıkaracağım akvaryumdan...

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumdan genel bir fotoğraf ekler misin, hangi su beraklaşacak bir görelim öncelikle. Tatlı su akvaryumu olduğu için berraklıktan kastını görelim, grimsi bir su ise sen kaya tuzunu veya Norogrizovim kullanmaya değil, suyundan olabilecek olan klora odaklan ilk olarak bence. % 50 su değişimini çeşme suyu ile yaptın sanırım, bu ciddi bir oran. Üstelik kaya tuzu kullanmış olman sonucu yorum yapamıyorum. Biyolojik döngü vs önemli konular.

Biraz suyun eskimesini ve oturmasını beklemen gerek.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslan abi senin kayalar nasıl salınım yapıyor mu?bence su değişimini %50 de fazla olmuş senin suda fazla bakteri yok ki Eper ampul ne yapsın akvaryum yepyeni bakteri kültürü gir veya temiz bir akvaryumun eski filtresini içinde yıka derim...

13. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Abi merhaba,
    Berraklık derken, su değişimi ve ampul eklemeden önceki haline göre biraz bulanık gibi yani yaklaşık 20 senedir akvaryum hobisi ile uğraiıyorum su değiştirirken su hazırlığını çeşme suyunu geniş bir kapta ısıtıcı, hava motoru ve içinede tetra aquasafe ekleyerek 1 gün süreyle döndürmek suretiyle yapıyorum tuz konusu dersen yıllardır yapıyorum ama bence sıkıntı balık sayısı 30 adet 130 lt çok geldi , foto ekleyeyim bir bak abi .....

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi kayada su kadar var canlılara anca 90 lt su kalıyor ...:)

15. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Alpaslan kardeşim kayalar süper bakteri yuvası oldular salınım olarak belki ph ı arttırırlar, kurulumda 30 lt eski akvaryum suyu eklemiştim...

Kayalar çok hafif, çok gözenek var yani sünger gibi en fazla 10-15 lt ye denk gelirler...

Video nasıl ekleniyor ?

16. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi hangi siteye yüklediysen videonu videonun linkini mesaj yazdığın kısmın en sağ tarafından sondan 3 üncü film şeridine Tıkla videonun linkini oraya yapıştır okadarcık..

17. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Video masa üstünde, oradan yükleyemiyor muyum ?

18. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Bilgisayardan Direk Foruma Yükleme Yok abi youtube'de bir üyelik alman lazım abi öyle yükleyebilirsin.

19. Aslan06

Aslan06

Yer:
    .
    Bir işim çıktı herkeze iyi akşamlar...

20. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Super olmus. Zamanla balik sayilarini azaltirsiniz.

Sayfayı Paylaş