1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum ortamı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kingsnake tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Bu ayki temizliği yaparken değişiklik amaçlı akvaryumdaki kayaları ve sunii mağarayı kaldırdım sanki böyle daha güzel ve sade oldu ama ustalardan balıklarımın sağlığı açısından görüşlerinizi bekliyorum....

2. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin
    Cevap: Akvaryum ortamı

Nacizane fikrim : Kayasız ve dekorsuz bir akvaryumda balık izlemek şüphesiz daha güzel olabilir. Fakat beslediğiniz türe göre yaşama ortamı ayarlamak daha mantıklı. Örneğin cikletlerin doğal yaşam ortamı ve üreme davranışları için kayalık dekorlar gereklidir. Uyguladığınız yöntemi ben de uygulamıştım ama daha sonra üstadların tavsiyesiyle tekrar kaya dizmeye karar verdim. Biraz da kayalarımı pek sevmiyodum açıkçası :) Daha beğendiğim kayalar ile değiştirdim dekoru :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fotoğraf olsaydı ve balıkların türlerini de bilseydik dişe gelir yorumlar yapardık Sinan. Fakat Dekorsuz akvaryum kanatları olmayan papatya çiçeğine benzer. Türe göre değişse de belli başlı dekor doğayı taklit anlamında göze hoş gelir, sen hobici gözüyle balıkları rahat görüyorsun ancak akvaryumu dışarıdan görenler için durum farklıdır.

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Kayalar doğru materyaller olmak şartı ile sadece estetik kaygılar sebebi ile akvaryuma konan aksesuarlar değil. Doğru seçilen kayaların akvaryuma olumlu biyolojik ve kimyasal etkileri var, Hatta balıkların doğal davranışları üzerinde de faydalıdırlar. Eğer daha çok bilgi ve fotoğraf ile konuyu yeniden paylaşırsanız bu konuda isabetli yorumlar yapabiliriz.

5. devrim1907

devrim1907

İsim:
    yusuf devrim
    En onemlisi kaya bence gelisi guzel veya bizim goz zevkimize gore degil onlarin dogal ortamlarina gore yerlestirirsek cok faydasini gorursunuz iki kaya arasindan gecerken bile zevk aliyolar

Sayfayı Paylaş