1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Ortamında Üretilebilen Tetralar Hangileri ?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Tolga55 tarafından 16 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar. 2 adet akvaryumum var. Bu akvaryumlarımda tetra üretmek istiyorum. Tam olarak akvaryumların dekorunu vs. ayarladıktan sonra balıkları alıp üretmeyi deneyeceğim. Tetra türlerini çok seviyorum. Umarım düşüncelerimi bu akvaryumlarımda gerçekleştirebilirim.

Akvaryumlarımdan bir tanesi 60x25x27 cm 40 litre. Diğeri ise cama cam yaptırılmış 50x30x35 cm ve 52 litre . Bu iki akvaryumuda kullanarak tetra üretmek istiyorum. Tetra üretmek zor bir iş. Bunuda biliyorum. Ama tamamen akvaryumlarımı tetralara göre kurup en doğal ortamları gibi olmasını istiyorum. Yada akvaryumun tabanına ağ germek, java moss la kaplamak gibi şeyleri yapmak istiyorum. Akvaryumlarım şunlar ;

Üretmek için en kolay tetra türü hangisidir acaba ? Yani en kolay derken akvaryum ortamında en üremeye eğimli olanı hangisidir ? Akvaryumun tabanına ağ germeyi düşünüyorum, yada bol java moss ile tabanı kaplamayı düşünüyorum. Tetra türleri besleyenler yada fikirlerini görüşlerini paylaşmak isteyenler yazarsalar çok sevinirim.

saygılar

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Ben penguen tetra üretmeyi denedim. Balıklar yılda bir dölleniyor. Yılda yaklaşık 1000 yumurta saçıyor. Görünüşü de güzel tavsiye ederim. Hem sürü olması da görselliğe ayrı birşey katıyor. Her yönden güzel bir balık. Tek kusuru Türkiye'de her yerde bulunmuyor. Dediğinize göre tabanı java moss la kaplayacakmışsınız. Penguen tetraların yumurtaları böyle ortamlarda kolay saklanırlar.

Sayfayı Paylaş