1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Resimleri~Sizlerle ''Paylaşıyorum''

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Muzikopat tarafından 16 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Öncelikle herkese merhabalar...

Akvaryumu yeni kurdum ve daha henüz tam oluşturmadım. Kendi yetiştirdiğim damızlık altı Sarı prenses ve Iceman'larımın görüntülerini paylaşmak istedim. Beğenmenizi umarım arkadaşlar. Henüz akvaryuma arka fon ve dekor eklenmedi. Onları da hafta içi halledip İnşallah yeni kareler ekleyeceğim. Fazla uzatmadan Akvaryum resimlerine geçelim...

Bağlantıyı da okudum haklılık payı var.
    Akvaryum Portalı - Balık Resimleri-En ''Güzel Balık'' Hangisi?

BassKiller, YIKIKTEMO ve lepistes bunu beğendi.
  2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Cevap: Akvaryum Resimleri~Sizlerle ''Paylaşıyorum''

Dekor sade olmuş güzel kayalar alıp bide sade renk arka fon alınca gayet güzel olur :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Hüseyin. Arka fon lazım buna yanlız çıplak görünmüş böyle. Su temiz görünüyor. Sağlıkla besle inşallah.

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Hayırlı olsun kardeşim gayet sağlıklı görünüyorlar. Güzel bir dekor bekliyoruz senden.

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Bi arka fon , birazda kaya ile süper olacak. Su seviyesinide kapağa kadar yükseltebilirsen daha şık olur.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Hakan abi seviyeyi yükseltmek aklımda vardı onu da halledecem inşallah. Temel abi bu suyun temizliği 10 gün dinlenmiş olmasından kaynaklanıyor. 10 gün dinlendi derken sistem boş çalıştı filtre ile beraber. Ben sabırlı adamım bu hobi aceleye gelmez. Canlı besliyoruz sonuçta amacımız beslemek öldürmek değil.

Yorumlar için teşekkür ederim en kısa zamanda dekor ve fonla beraber çok daha güzel görünecektir eminim.

Saygı ve sevgilerimle...

7. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Evet katılıyorum, ama birde... sade ve hoş görünüyor :) Balıklarınında maşallahı var Hüseyin Abi. Uzun ve sağlıklı ömürler :) Bu arada motorlarımız aynı :)

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Teşekkür ederim Mustafa. O motoru çok seviyorum ben şelale filtre gibi suyu üstten boşaltıyor. O açıkken hava motoruna ihtiyaç duymuyorum. Dönüşümlü olarak ikisini çalıştırıyorum. Güzel bir motor.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bir kaç resim daha paylaşıp sevgili eniştemden temin ettiğim dekoratif kayaların görüntülerine geçelim.

Büyük kayayı güzel bir şekilde kırmayı düşünüyorum. Çünkü baya büyük geliyor akvaryumuma. Hem kırarsam bir kaç parça kaya birden elde etmiş olacağım ki bence bu dekor için yeterli olacaktır. Sonra sıra arka fona da gelicek. Tek tek halledeceğim inşallah.

Kayalar ;

10. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Tamamlanınca güzel olucak tankın balıklarında sağlıklı gözüküyor maşallah diyelim

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Akvaryum ölçüleri nelerdir ? Ve aydınlatma kullanıyormusun . ?

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kerem aydınlatma tek florasan kullanıyorum. Philips TD-5. Aydınlatması gayet güzel. Akvaryumun ölçüleri standart 1 metre. Sanırım bunu lepisteslerim için kullanacağım. Yani her an karar değişikliği olur tank için. Bitkiliye de dönebilir yani. Bunlardı da diğer akvaryumlardan birine ekleyeceğim şimdiki malawilerimi.

Kısmet artık. Ama herhangi bir değişikliğe gidilirse yeni resimleri de paylaşacağım inşallah.

kerem11 bunu beğendi.
  13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Birde dipten çıkan hava kabarcıklarını hava motoruna ne tür hava taşı bağlayarak yaptınız.Kum taşın üstüne gelince hava çıkışını engellemiyor mu ?

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kerem kum baya kalın abicim. 12 kilo kum var akvaryumda. Yani baya kalın olmasına rağmen hava gayet güzel çıkıyor. Hava taşı kıvrılabilen hava taşı abicim. Her şekle giriyor da şekil verme gereği duymadım. Normal uzun hava taşlarını da sen bu şekilde kumun altına kamufle edebilirsin. Ki bence öyle daha güzel görünüyor.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kolay gelsin Hüseyin. Dekora el atmışsın. Arka fonu unutma, o da görüntüyü çok toparlayacaktır.

16. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

İnşallah en kısa zamanda halledeceğim abi. Ama bakalım önce akvaryumun kaderini belirlemek lazım. Büyük ihtimalle lepistes üretim tankı olacak bu. Buradaki canlılar da diğer akvaryuma nakledilecek. Kısmet. Değişiklik olursa resim ekleyeceğim.

17. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Kayalar akvaryuma girdimi ne alemde kayalar ve arka fon tamamlanınca resimlerini görmek isteriz

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Lepistes olsun bizim olsun Hüseyin sorun yok.:)

19. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Yerli malından şaşmayacaksın abi yerli malı yurdun malı. Cem abi tankı lepistes üretim tankı yapacağımdan kayaları eklemedim henüz. Tankta herhangi bir değişikliğe gidilirse yeni resimler eklenecektir.

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Son durumu aktarayım arkadaşlar.

Resimlerdeki balıklar eniştemin üretimhanesindeki yerlerini aldılar. Yani tankı boşalttım. Gerçi bir tane sarı prenses gözden kaçmış ama uçarı kaçarı yok o da gidecek. Nereye saklanmıştı acaba kerata. :motz:

Herneyse. Bugün fırsat yaratıp akvaryumcuları gezdim. 5 poşet beyaz çakıl taşı aldım. Akvaryumda artık midye kırığı görmekten bıktım. Karıştırıcam onları da akvaryuma. Bir de pipo filtre aldım. Mangrow kökü de alacaktım fakat perşembe günü daha güzel kökler gelecekmiş. Mecbur perşembeyi bekleyeceğiz.

Alacağım lepistesler de dükkanda hazır. Maşallah bir sürü hamile lepistes vardı. Perşembe mangrow kökünü de hallettikten sonra pazar gününe kadar sistemi çalıştırıp bekleyeceğim. Tabi yemleme de yapılacak. Arka fon işini halen halletmedim. Sanırım sade bir arka fona gerek kalmadı. Klasik fonlardan alacağım.

Saat geç oldu o yüzden resimleri upload edemedim. Yarın yaptığım işlemlerin resimlerini ekleyeceğim kısmetse.

Şimdilik söyleyebileceğim bunlar. İnşallah istediğim gibi jawamoss dolu bir tank ve bir sürü lepistes yavrusu elde edebilirim. Başaracağıma inanıyorum...

Herkese hayırlı geceler...

Sayfayı Paylaş