1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Sıcaklığı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde furkansuna tarafından 26 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna
    220 litre sarı prenses akvaryumum var.Isıtıcı-soğutucu alma imkanım yok. Akvaryum 30 32 derece gösteriyor.Bu sıcaklığı alternatif olarak giderebilir miyiz? En kısa almaya çalışacağım fakat şimdilik idareten bir şeyler lazım..
    Not:Buz atıyorum buzdolabı poşeti içinde ve dış filtrenin temiz su çıkışı borusunun etrafını buzla çevirdim(küçük bir kısmını).temel2:

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Akvaryum üzerine pc fanları ile basit bir soğutma sistemi yapabilirsin.
    Buz çözüm olmaz bu sıcaklarda, stabil bir derece yakalayamazsın.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna
    Cevap: Akvaryum Sıcaklığı

Pc fanlarının fiyatı ne kadar?Birde örnek bir pc fanı ile soğutma sistemi fotoğrafı yollayabilir misiniz?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

En yakın bilgisayarcıya git istediğin kadar var.Sonra 12 volt transformotor al amper önemli değil en ufağından al ucuz olsun (bir tanesi üç,dört tane fan çalıştırır) denersin...

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Ben bilgisayarcıdan 4 tane aldım ve 5 TL ye anlaştık.
    Tabiki senin çevreni bilmiyorum.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
  7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Akvaryumu fan ile soğutmak ses problemi yaratır mı bilemiyorum?Ancak ben Manavgat gibi gölgede 51 dereceyi gösteren bir bölgede yaşıyorum ve aynı sorunu yaşadım.Akvaryumun kapaklarını ve buhar sürgü camlarını tamamen açtım.Evde olmadığım ve klimanın çalışmadığı 10-12 saatlik zaman dilimi içinde sıcaklık en fazla 29,7 dereceyi buldu eşimin takip ettiği kadarıyla.Buharlaşma elbette oluyor.Ancak devamlı hazırda beklettiğim 250 litre kadar dinlendirilmiş suyum var.Bunu üzerini tamamlamak ve haftada bir su değişimi yapmak için kullanıyorum.Şimdiye kadar sıkıntım olmadı çok şükür.Ama kapakları felanaçmadan önce benim de tankım 32 dereceyi görmüştü.

Furkan kardeşim sendeki 220 litre tank fan ile beraber ciddi buharlaşma da yaşayabilir?Devamlı elinde dinlendirilmiş su bulundur.Ayrıca tankı asla güneş görmeyen bir köşeye koy.Benim evde böyle bir müsaitlik olmadığından tankımı kapatacak şekilde en kalın güneş perdelerinden alıp güneş görmesini engelledim.Odanın da perdeleri genelde kapalı olduğundan,içeriye çok güneş girmediğinden diğer odalara göre de ısıda daha az kalıyor.

8. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna

İlginiz için teşekkürler fan sistemini biraz araştırdım.Dinlenmiş su bulunduruyorum.Fan sistemini kuracağım inşallah.:aha:

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Hayırlısı diyelim .)

Sayfayı Paylaş