1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Seçimi--YARDIM

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Frontoza tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Frontoza

Frontoza

İsim:
    Bahadır Aydemir
    Öncelikle merabalar.Hobide ve aranızda yeniyim.Akvaryumumu bir an önce büyütmek istiyorum.2 tane akvaryum buldum ama karar veremiyorum. Şöyle bi durum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.Siparişle alacağım için 2 gün içinde haber vermem gerekiyor. Bu yüzden acilen cevap ve önerilerinizi sebebleriyle birlikte bekliyorum...

Birincisi; akvaryumcumdan alabilecek olacağım 6 veya 8 mm cam kalınlığı, 100*40*50 ebatlarındaki 200 litrelik sıfır akvaryum (100 TL).Daha hiç kullanılmamış sıfır bir ürün, şöyle;

İkincisi; Bir hobiciden alabileceğim deniz akvaryumu. ikinci el. 10mm cam kalınlığı, 100*50*60 ebatlarındaki 300 litrelik bir akvaryum.(100 TL).Fotoğrafları şöyle;

Her ikisindede şuan için Dış Filtre kullanmayı düşünüyorum.ileride sumplı sisteme geçermiyim ev ortamında bilmiyorum.Bana kalırsa biri 200 litre biri 300 litre fakat ikinci el. ama cam kalınlığı olsun su hacmi olsun daha fazla.diğeri ise sıfır kayıtlı kuşaklı aydınlatmalı bir akvaryum, karar veremedim

Sizce hangisini almalıyım acil yardımcı olursanız sevinirim, cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim...

Fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz;
    http://www.akvaryumportali.com/tatl...usunda-sizce-hangisi-yardim-lutfen-13339.html

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryum Seçimi--YARDIM

Bahadır tekrar merhaba,

Deniz akvaryumunda bozma olan kafama yattı filtresi güçlü olacağı için. Eğer temizse, kırığı ve çiziği yoksa daha mantıklı olacak.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hobiciden alınacak olan akvaryum temiz kullanılmışsa onu almanı tavsiye ederim

4. Frontoza

Frontoza

İsim:
    Bahadır Aydemir

Hobicideki akvaryumu gidip şahsen görmedim Temel abi. Bende sizler gibi resimlerden gördüğüm kadar biliyorum yani.Benimde kafama yatan o fakat gidip almam biraz sorun olacak onu akvaryumcum gibi yakın değil bana.Şimdilik sump düşünmediğim içinde pek cazip gelmiyo fakat gerçekten sağlam gözüküyo akvaryum.

Kendi akvaryumcumdan alırsam bana bundan sonraki alışverişlerimde her türlü desteği sağlar onuda çok iyi biliyorum :) sump istersen zamanı gelince akvaryum deliğini falanda ben ücretsiz ayarlarım demişti.Ve ulaşım sorunuda olmadığı için bir yöndende diyorum git al temiz temiz gel kur.Florasan kapağı kayıtları kuşakları herşeyi var. Bilmiyorum karar veremeyen birisi oldum çıktım bu hobide :)

5. Burak Çetin

Burak Çetin

İsim:
    Burak Çetin

Bence 200 lt al daha iyi ama kendi zevkim sen bilirsin.

Sayfayı Paylaş