1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum sevdamız.. Video:)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde feraaat tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    Daha önce fotoğraflarını yayınladığım karışık Malawi akvaryumumu tecrübeli üyelerden aldığım tavsiyeler doğrultusunda yeniden düzenleyerek bitkilendirdim.

Elimden geldiğince de videoya almaya çalıştım. İyi seyirler ve güzel yorumlar inşallah.

Anubiasları misina ile bağladım...

http://www.youtube.com/watch?v=GD09CnBDPVI

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Daha ne olsun çok güzel olmuş. :ay: Su berrak, balıklar hareketli, dekor güzel, ışık güzel. Tebrikler çok güzel. Su yeni mi hazırlandı ve Anubias bitkisi tamamen yeni suya eklenmedi değil mi ? Bu arada göze batan tekşey iç filtrenin üflediği kabarcıklar.

Ellerine sağlık...

3. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    Teşekkürler temel bey.. koltuklarım kabardı desem yeridir:)
    su yeni hazırlanmadı aslında en son dip çekimini 12 gün kadar önce yaptım ancak haftada bir %10 su eklemesi yapıyorum dinlenmiş suyla.. önceden sera nitrivec ve aquatan ekliyordum forumdaki öneriler üzerine onları eklemeyi bıraktım..
    anubiaslar 50*30*35lik melek-canlı doğuran akvaryumumdaydılar ordan aktardım.. hep görüyordum malawi tank resimlerinde, videolarında vs..

iç filtrenin üflediği kabarcıklara gelince değmen benim gamlı yaslı gönlü... :) şaka bir yana yeterli ödenek ayarlayabildiğimde tüm akvaryumlarımı( melek- ciklet-kaplumbağa) bir arada tutabileceğim vitrin tarzı bir şeyler ve 650 ltlik bir akvaryum yaptırmayı planlıyorum dolayısıyla şu an boşa masraf yapmak istemiyorum..

bir de izninizle bir şey danışayım malawilerim anubiaslara zarar vermedi diğer akvaryumumda bir amazonum var onu da malawi tankına eklemeyi planlıyorum zarar verirler mi ki? teşekkürler..

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Maaşallah herşey yolunda görünüyor.:nazar: Balık sayısı biraz fazla olsada balıklar hallerinden memnun gibi görünüyorlar. İç filitrenin su çıkışını arka cama doğru biraz çevirip akıntıyı biraz azaltırsanız güzel olur. Akvaryumda epey akıntı var gibi görünüyor.

5. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    olcay bey filtreyi cama doğru çevirdim ve akıntıyı yavaşlattım..
    iç filtre kullanıldığı zaman da o kadar akıntı olmuyor mu? olmuyorsa nasıl temizliyor?
    balıklarımın biraz fazla olduğunu biliyorum en büyüğü şu anda 6 cm onlar büyüyene kadar büyük akvaryumu yaptırmayı planlıyorum.

6. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Tebrik ederim abi güzel bir akvaryum fakat iç motorun üfleyen kısmını öne doğru verirsen balıklar rahatsız olmaz...

7. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    öne mi verim arka cama mı yöneltim anlayamadım ben.. yardım lütfen..

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hakikaten daha ne olsun, süper olmuş. Ellerinize sağlık.

Akıntının arka cama çevrilmesi daha iyi olur, öne değil.

9. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    Murat bey teşekkür ederim.. Ellemiyorum artık.:)

Sayfayı Paylaş