1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum sevdamız..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde feraaat tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    Akvaryum maceramız.. Fotoda görünen iki haydut kaplumbağamız sayesinde başladı..

Aktaracağım aşamalarla devam etti.. Biz de daha önce hep bilgi kaynağı olarak kullandığımız bu forumda bu güzelliğimizi paylaşmaya karar verdik:):)

Haydutların yanına olur mu ki acaba diye balık alalım dedik..1 hafta bekledikten sonra kanıtladılar rahat durmayacaklarını lakin biz o arada 1-2 canlı doğuran ve tetra cinsi balık almış bulunmuştuk:) Kıyamadık onlara da gittik hemen bir akvaryum aldık 50 cm. Onunla uğraştık baya bir dönem yavru alacaz bitkilendirecez ..vs.. 9-10 ay kadar bu merakımız sürüp bu balıkların hassaslıklarından sıkılmaya başladığımız sıralarda ise malawi cikletlere dönmeye 1 mtlik akvaryumumuzu onlara tahsis etmeye karar vedik..Elimizden geldiğince forumdaki tank resimlerinden de yararlanarak bir akvaryum da onlara kurduk ancak malawi ciklet hususunda biraz tecrübesiziz:) Fotolara tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyoruz..

Bu karışık bitkili canlı doğuran melek tetra akvaryumumuz..

Bu yavruluğumuz..

Bu yeni kurduğumuz malawi ciklet akvaryumumuz..(özellikle bunun için yorumlar bekliyoruz)

Bu flaşsız normal görünüm

Bu da netice itibariyle evin son hali:):)

Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler..

lepistes ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yorumdan ziyade önerilerde bulunmak istedim ama herşey çok yolunda ve akvaryumlar gayet güzel olunca terik etmek kaldı. Gördüğüm tekşey yavru akvaryumundaki moli balığının kabız gibi olduğu sanki.

Evin hali sahiden ilginç bu oda sadece size mi ait yani akvaryum odası gibi mi ?

Fotoğraflar için ellerinize sağlık, düzenledim görsel olarak.

3. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    Temel Bey öncelikle teşekkür ediyorum..
    Evin haline gelince.. bekar evinin geniş salonunda doldurulamayan şömine önünü fırsat bilip, en az benim kadar hayvan sevgisine sahip bir nişanlı da olunca ortaya çıkan manzara..
    Sadece bir akvaryum odası mı diye sormanızı da anlıyorum lakin annem olsa asla izin vermezdi:):)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şanslısınız bizim Hanım bir taneyi kaldır diye günde 3 kez söylemeden durmaz. Biraz da bunun sebebi benim aslında fazla ilgi vs ama gerçekten hani erkekler genelde futbol maçı izleyen ve sohbetine katılan hanımlara hayranlık duyarya akvaristler olarak çoğunluk akvaryuma ilgi duyan hanımlara aynı şekilde saygı duyuyoruz galiba.

Karışık canlıdoğuran melek akvaryumunu sevdim ben en çok.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    :) Anneniz konusunda haklısınız. Babam bile bana, oğlum bu koca akvaryum bi patlarsa neler olur biliyomusun diyor bana bazen. :D Bilmiyor ki daha ne koca akvaryumlar var :) Akvaryumlarınızın dekorkları yerli yerinde. Ellerinize sağlık ben beğendim. Malawi tankınızın kumu sanki az gibi geldi bana biraz. Kayalar da ayrık durduğu için, yeterli mağara kombinasyonu yapılmamış gibi. Biraz daha küçük (sahip olduklarınızdanküçük) kayalar edinirseniz, zevkinize göre çok daha güzel bir dekor yapabilirsiniz. Balıklarınız sağlıklı görünüyor. Sağlıkla besleyin balıklarınızı.

Bu arada merakımdan soruyorum, iç filtre işinizi görüyormu? İç filtrelerin hiç birinden verim alamamış biri olarak merak ediyorum, su dengesini nasıl sağlıyorsunuz? Bana hep yetersiz gibi gelir de iç filtreler. :)

Testiler görüyorum, onları da akvaryumunuzdan çıkarmalısınız bence. Hem doğallık açısından, hem suya salınım yapıyorlar.

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Ferhat bey genel görünüş olarak gayet güzel. Ciklet akvaryumunuzdaki taşlar çok yer kaplamış, benim size tavsiyem büyük taşların yerine daha küçüklerini seçip mağara tarzında bir dekor yapmanız olacak.

7. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    valla temel bey benim hanım ben c. ronaldoya sayar söverken de elinden geldiğince destek oluyor:):)
    karışık bitkili akvaryumum önceden 1 mtlikte sağlayamadığım bitki yoğunlunun oluşması bakımından benim de çok hoşuma gidiyor..

8. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    erman bey yorumlarınız için teşekkür ederim..
    kayaları ilk yerleştirdiğimde yanyanalardı ve 2-3 küçük kaya daha kullanarak 3-5 mağara yapmıştım ancak onların hiç birine girmediler heportalıkta dolanıyorlardı.. daha sonra videolardan fotolardan gördüğüm şekilde dizayn yapmaya çalıştım.. şimdi bu kayaların dip kısımlarını bölge belleyen(özellikle calicom) temizleyen (silis kumu ortaya çıkaran) 2-3 erkek var.. bu normal mi yoksa yine de düzenlemeye gitmeli miyim..

iç filtre sorunuza gelince sağlıklı cevap verebilceğimi sanmıyorum lakin dış filtre kullanmadım.. dibinde fazla pislik biriktikçe dip suyu çekiyorum 10-15 gün arası oluyor genelde.. yeni su eklerken aquatan nitrivec ve kaya tuzu ilave ediyorum.. bu konuyla alakalı da bir soru sormuştum sağolsun temel bey açtığım her başlığa hızır gibi yetişip gerekli bilgileri verdi:)

kum kalınlığıyla ilgili ise arkadan öne doğru 6cm den 4 cme doğru ince bir eğimle lav taşı midye kırığı ve silis kum karışımı..uygunmudur ki?

9. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    muhammed bey size de teşekkür ederim yorumlarınız için..

Sayfayı Paylaş