1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum sorularım

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Taylan tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Taylan

Taylan

İsim:
    VegaShot
    Arkadaşlar akvaryum alıcam ancak ikinci el mi almalıyım sıfırmı almalıyım karar veremedim.Sahibinden.com da mobilyaları felan eskimemis güzel akvaryumlar var ikinci el ve fiyatları gayet iyi eğer ikinci el alırsam nelere dikkat etmeliyim cam kalınlığı kaç mm olmalı vs gibi bilgiler verebilirseniz çok sevinirim.

İkinci el almamı tavsiye ettiğiniz baska bir malzeme var mıdır acaba ?

2. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Taylan bey ölçüler konusunda kararınızı verdiniz mi nasıl bir akvaryum istediğinize göre yönlendirmiş olalım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

veysel bunu beğendi.
  3. Taylan

Taylan

İsim:
    VegaShot
    @veysel

''Bu akvaryumu kullanacak mısınız? Kesin mi? Neden derseniz 70 cm yükseklik var aydınlatma çok güçlü olmalı. İkinci olarak üstü kapalı önemli olan gaz alışverişi ve yazın akvaryumun ısınma sorunu. Üçüncü olarak durso içten iniş ve alttan emecek şekilde yapılmış, bu akvaryum üstünde yağlanma sorunu ve de tek iniş olduğundan dolayı ani bir tıkanmada taşırabilir akvaryumu ayrıca sesli çalışma ihtimali yüksek.

Sumpta kule kullanmak avantajlı olur, su havalanır ve redoks yüksek kalır. İçine biyobal koyarak kullanabilirsiniz.

Bu akvaryum zor bir kurulum oluşturur size benim kanımca''

Abi forumda gördüğüm bu yazının üzerine konuyu kapatmanızı istiyorum :D ben önce nasıl bir akvaryum sorusuna cevap bulayım sonrada sıfır alayım her akvaryumdan akvaryum olmuyor demekki :)

yazı baska bir konudaki akvaryum icin yazılmış bu arada :)

veysel ve furkant bunu beğendi.
  4. ismetsami01

ismetsami01

Yer:
    istanbul
    Önemli olan sizin tercihiniz ve bütçenizdir aslında. Biz ancak fikirlerimizi söyleriz ama yine son karar sizindir. Beğendiğiniz 2.el bir akvaryumu yerinde görerek alabilirsiniz yada istediğiniz ölçülerde özel olarak yaptırırsınız. Özel olarak yaptırırsanız da bu işin gerçek ustalarına yaptırmanızı tavsiye ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurmak istenen akvaryum ölçüsü nedir...

Sayfayı Paylaş