1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum su sızdırıyor!

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Yaklaşık 4-5 yıldır benimle olan hazır MAS akvaryumum su sızdırıyor. Balıkları yemlerken farkettim. Balıkları hep karanlıkta yemlediğim için önceden fark etmemişim. Ama camda çatlak yok. Birleşme yerinden 5-6 saniyede çapı 0.5 mm olan bir damla damlıyor. Boşaltma şansım yok akvaryumu. Herhalde bu sızdırma 2-3 haftalıkmış çünkü çok ama çok küçük damlalar halinde akıyor. Ne önerirsiniz? Dışardan yapıştırmayı düşünüyorum. Silikonum yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Silikon alıp yap bence çok pahalı birşey değil.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Oğuz bende biliyorum çok pahalı bir şey değil ama hem boşu boşuna kalan silikonu telef etmek istemiyorum. Hem de su kaçıran yer çok ama çok küçük ne yapabilirim?

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    SU kaçıran kısmı baştan başa iyice silikonlamaktan başka birşey yapılamaz bence belki japon yapıştırıcısı falanda olur.

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Yakın bir arkadaşımın akvaryumunda da bu sorunu yaşadık.Ufacık bir yerden damla damla su sızıyordu.Ufak tüp silikonlardan aldık ve sürdük.

Başka çare yok :bilmem:

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İçinde su varken yapılacak birşey değil bu. Çünkü sen yapıştıracaksın o oradan so almaya devam ederse olmaz içten kabarmaya başlar. Hem dıştan kötü gözükür. Akvaryumu su değişimi sırasında indir o seviyeye kadar. İçerden çek bekle birgün sonrada koy suyu. Silikon kullanmak için kullandığın uc kalsın üzerine takılı bir şekilde o orada donar içerdekine hava gelmediği sürece sorun olmaz. Kesin içeride hava kalmış yapıştırırken o genişleme başlar yakında haberin olsun.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Teşekkür ederim yorumlarınız için ama şimdilik ne yapabilirim? Dediğim gibi su kaçıran yer çok ama çok ufak.

8. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bu su kaçıran yer tam olarak nerde? Akvaryumun tabanına doğru mu yoksa üste doğru mu?

9. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    O daha da genişler tek çare silikon şimdilik sızsın su kaçıran kısım bağlantı noktasında mı?

10. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Yan ve ön camın birleştiği yerde. Ortalara doğru. Aslında su kaçırsam mı kaçırmasam mı der gibi. :) Şimdide durdu. :) Bazen çok nadir 10-15 saniyede bir damlıyor. :)

11. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Şimdilik su seviyesini indirebilirsiniz

12. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Orası basit yer ya al japon sür gitsin.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim önerim geçici olarak önlem için 504 yapıştırıcı sürmek ve kurumadan üzerine nişasta püskürtmektir. Görüntüyü bozmadan yapmaya dikkat.

ogiler bunu beğendi.
  14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kamyonculuk yaptığım yıllarda araba bazen radyatörden su damlatırdı. Radyatötöre kırmızı toz biber döker işi hallederdik. Delik daha büyükse kuru inciri ağzımızda çiğneyip deliğin olduğu yere yapıştırırdık aklıma geldi birden.:)

Görkem,su az sızıyor olabilir fakat öncelikle bu su sızması neden başlamış ona bakmak lazım.saat:gif

Akvaryum darbe aldımı ? Suyun sızdığı bölgede camda küçükte olsa bir darbe izi varmı ? Yada suyun sızdığı bölgedeki camların birleşim yerindeki slikonlarda hava kabarcıkları varmı ?

Darbe kaynaklı sorunsa okadar önemli değil.Küçük bir operasyonla halledilir. Fakat slikonlarda hava kabarcığı varsa durum sakat dikkatli olmalısın heran amlar birbirinden ayrılabilir.

Sayfayı Paylaş