1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Sump Sistem Seçimi ve Yapımı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu AP DIY Geliştirme' kategorisinde hasan1958 tarafından 28 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. hasan1958

hasan1958

Ad-Soyad:
    hasan eksi
    Akvaryum sump sistem yapmak istiyorum. Deniz akvaryumu kurulumu işlemine yeni başladım . Deniz akvaryumu malzemeleri yavaş yavaş toparlıyorum. Akvaryum boyutları 90*60*50h şeklinde olacak.
    sump yapımına başlıyorum ama takıldığım detay var, deniz akvaryumu sump konusundan anlayan arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum.

Akvaryum Sump Sistem Çizimlerim

Sump sistem 1 çiziminde sol tarafta temiz su tankı bulunmakta,
    Sump sistemi 2 çiziminde ise Temiz su bölmesi sumpun arkasında yer almakta. 25 lt.

Her iki çizimde protein skimmer bulunduğu bölümün su yüksekliği sabit 25 cm ,akıldığım nokta ise bölmeler arasındaki su geçişlerini sağlayan şaşırtma camların konumları doğru mu? Su girişi Filter bags ile olacağından kuleye ihtiyaç duymadım.Yoksa SUMP 2 filter bag kullandığımdan dolayı tanktan gelen su aradaki bölmeyi kaldırıp direk PS nin bulunduğu yere mi boşalsın? Bu konuda cevaplarınızı bekliyorum.

SUMP 1-2.png
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

Ad-Soyad:
    halil kocan
    Sump 1 derim çünkü tatlı su tankı var. otomatik su tamamlama ile sorun çözülür.
  3. harfuzmani

harfuzmani Kıdemli Bahtsız Üye

Ad-Soyad:
    Hakan AKSU
    2. de de varmış ama gözükmüyor arkada olduğu için.Sanırım bölmeler için soruyor hangisi olsun diye

Iphone 4s
  4. hasan1958

hasan1958

Ad-Soyad:
    hasan eksi
    Aynen sump 2 de tatlu su tankı arkada kalıyor 25 lt olarak
    acaba Sump 2 deki çizimi değiştirip tek bölme yapsam sump ve kafa motoru , daha mı iyi olur acaba
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Benim görüşüm sump sistemi 2. çizim daha kullanışlı, kafa motoru bölümü bu çizimde ayrılmış bölme ile, otomatik tatlı su ekleme ünitesi olsa da bu bölme yukarı kabarcık gitmesini engeller, en azından buna olanak sağlar.
  6. hasan1958

hasan1958

Ad-Soyad:
    hasan eksi
    Görüşleriniz için teşekkür ederim .
  7. halilkocan

halilkocan

Ad-Soyad:
    halil kocan
    Ben yok diye diye düşünmüştüm o zaman 2. olsun.

Sayfayı Paylaş