1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum suyu nasıl berrak olur?

Başlığı 'Tatlı Su Genel Paylaşım Portalı' kategorisinde fatix26 tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. fatix26

fatix26

Ad-Soyad:
    Mustafa Karakartal
    Merhaba arkadaşlar,
    Bugün okulun bir gezisi vardı oraya gitmiştim ve bir cafeye azcık soluklanalım diye oturduk birde ne göreyim büyük uzun bir akvaryum... Zebra Cichlid doluydu için, en az 20 tane. Ama kafama takılan birşey var su o kadar berrak görünüyordu ki hayretler içinde kaldım. Benim 2 tane japonum var daha pis duruyor. Acaba bunun nedeni nedir ? Benim de suyumun bu kadar berrak olmasını istiyorum ne yapmam lazım ?saat:gif
  2. cirol

cirol

Ad-Soyad:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Akvaryum suyu nasıl berrak olur?

Akvaryumda dış filitre yada sump kullanılıyordur.Sen akvaryumun için şelale filitre alabilirsin.
  3. fatix26

fatix26

Ad-Soyad:
    Mustafa Karakartal

Adamda herşey vardı :) Hee söylemeyi unuttum hepsi el yapımıydı :) Sumpu bilmiyorum ama dış filitresi vardı.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Akvaryumcudan aktif karbon alıp filtrene eklersen suyun cam gibi olur.
  5. fatix26

fatix26

Ad-Soyad:
    Mustafa Karakartal

Temel abi peki bu aktif karbonun fiyatı ne kadardır ? Bu arada ben iç filtre kullanıyorum. Aktif karbon kullanmama engel olur mu ?
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert

Fiyatı kalitesine göre değişir ve kesinlikle kaliteli marka almak gerekir. Ortalama 10 ila 25 Lira arasındadır. Kullanım süresi yine ortalama 1,5 ay ama akvaryumdaki toplanacak madde oranı süreyi değiştirir. Kullanımı genelde dış filtrelerin sepetlerinde veya şelale filtrelerin iç haznesinde kullanılır ama iç filtrelerde kullanmak zordur. Fakat çok uzun süreli kalmayacağı için veya suyun rengini açınca dışarı alıp kurutmak için bir kadın çorabı içinde iç filtre su çıkışı karşısına koyabilirsin.
    fatix26 bunu beğendi.
  7. fatix26

fatix26

Ad-Soyad:
    Mustafa Karakartal

Sağol abi :) Bende iç filtrede kullanılmaz diye kendime bir dış filtre yapmıştım :) :)
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Muzikopat

Muzikopat

Ad-Soyad:
    Hüseyin ÇELİK

Mustafa suyun netliğine etki eden bir çok unsur var. Mesela fazla yemleme bile görüntüyü bozar. Abimin de dediği gibi aktif karbon su berraklığı için yeterli olacaktır. Ama söylediğim unsurlar da gözardı edilmemeli.
    fatix26 bunu beğendi.
  9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

Ad-Soyad:
    Bekir YÜCEL

Evet aktif karbon önerilerden biri ama Hüseyinin de belirttiği gibi pek çok etken var bu konuda, mesela sizin su hacminizin ufak olması bile bunda rol oynar. Ayrıca karbon yerine seachem purigen de kullanılabilir. Dış filtre hazırladım demişsiniz en güzeli onun içinde kullanmak olur. Sağlıklı balıklar.
    fatix26 bunu beğendi.
  10. fatix26

fatix26

Ad-Soyad:
    Mustafa Karakartal

teşekkürler

Sayfayı Paylaş