1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Suyu Neden Bulanır?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Nowhite tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Merhaba Arkadaşlar;

Akvaryumum 5 Gündür bulanık halde ve mushroom'lar açmıyor gibi. ilk başlangıcı 1 kapak bacterial feeders attıktan sonra olduğunu düşünüyorum fakat hala geçmedi sizce sorun ne olabilir. 1 adet xl turbo snail öldü ayrıca...

emarch bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Xeniaların kafaları döküldü mü ?

YIKIKTEMO ve emarch bunu beğendi.
  3. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Yok bir resimi gece çektiğim için kapalı haldeler..

4. Erdal

Erdal

Acil su değişimi %10 gibi ve elinde varsa 1 - 2 gün karbon lazım bakteri ölümü gibi görünüyor neden girersiniz böyle katkıları.. Karbon yalnız çok çabuk sisteme dahil edilsin dediğim gibi %10 su değişiminide aksatmadan yapman gerekiyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    3 günden beri karbon açık durumda zaten. ışıklar kapalı olduğunda netleşiyor su sanki. aydınlandığında başlıyor bu bulanıklık sanki. Akvaryumu Startup ile başlatmıştım. ve sonradan biodigest ekledim...

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tank ne zaman kuruldu ve canlı girişleri için ne kadar süre beklendi. SU değişimi yap, kumdan veya başka türlü bir şeyden kaynaklı bulnıklık yoksa bakteri ölümleri meydana gelmiş. Bakteriler aç kalmış.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    1 / 1.5 Aylık kurulum. 2 hafta içinde bir kaç canlı girişi oldu sonra yavaş yavaş ekleme yaptım...

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kötü bir koku yoksa tankta amonyak arttıran ölüm olmadıysa bakteri patlaması ve bakteri ölümlerinden kaynaklı bulanıklık olabilir. Su değişimi yapıp sonrasında da su değişimini rutin bir şekilde devam ettirmek gerekir.

Tankınızın kurulum adımlarını ve sistemi detaylı olarak tanıtmanızı da isteriz ayrıca. Ölçüler vs. gibi.

9. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    anladım teşekkür ederim. 500lt Akvaryum sump ile birlikte. 50lt değiştiricem biraz sonra, tuz karışsın iyice diye bekliyorum. Koku yok, ölümde yok. Sadece 1 turbo snail ölmüştü iki gün önce. su değişiminden sonra bakteriler için birşey yapmama gerek varmı acaba ?

10. Erdal

Erdal

Herhangi bir giriş yapmayin bakteri yada yemi gibi sadece su degisimi ve ps biraz sulu toplasin

YMR_AY, YIKIKTEMO ve emarch bunu beğendi.
  11. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    %10'luk Su değişiminden sonraki durum.[​IMG]

YIKIKTEMO, emarch ve veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Toparlar yavaş yavaş, ps Erdal'ın dediği gibi biraz sulu toplasın.

emarch bunu beğendi.
  13. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Ps'nin kabınıda yeni temizledim oda sulu topluyor.

YIKIKTEMO ve veysel bunu beğendi.
  14. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Durum düzeliyor gibi görünse de su değişimini ihmal etmeyin, taa ki cam gibi olana kadar... Canlılar erken girilmiş, hepimiz de var bu sabırsızlık :) selamlar

15. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Teşekkürler. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir hal alacak

16. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    İnşallah en kısa zamanda düzelir.. Bence güzel bir paylaşım oldu..

YIKIKTEMO ve Nowhite bunu beğendi.
  17. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Merhaba Arkadaşlar.

Bu Seferde kayaların üzerindeki kırmızılıklar genişledi ve üstlerinde hava kabarcıları oluşmaya başladı. kimi yerde cyano varmış gibime geliyor...

18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kirmizilar elinizi surdugunuzde dagiliyorsa cyano dur ustunde kabarcik olmasi da bu ihtimali güçlendiriyor. Kurulum cesme suyuylami yapildi? Isiklar ne tur ve kac saat yanıyor?

19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kırmızı oluşumlar cyano, muhtemelen eklediğiniz katkı ile bakteri popülasyonunu kötü anlamda etkilediniz.Amonyak ölçtünüz mü diye soracaktım ancak karidesin hayatta olması olmadığını gösteriyor.
    Cyano ile çeşitli mücadele yolları var, önemli olan kaynağını bulmak tabiki.Sizin sıkıntınızın bakteri kaynaklı olduğunu düşünüyorum, ölçebildiğiniz test değerleri var ise yardımcı olmaya çalışalım.

20. Nowhite

Nowhite

İsim:
    Ozan Sular
    Su Ro Arıtması kullanıyorum. ışıklar 54x6 T5. 6 saat toplu yanıyorlar. 7-8 saat sadece 2 mavi yanıyor.
    nitrat. 5 gibi
    amonyak 0,5 gibi
    fosfat. 0,2
    Kh 9,3

Sayfayı Paylaş