1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum suyum neden cok bulanık ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Muhammed ugan tarafından 26 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. Muhammed ugan

Muhammed ugan

İsim:
    Muhammed
    Arkadaşlar tekrar yardiminiza ihtiyacim var . 80-85 litre akvaryumum var kurali 5 gün felan oldu . Dün sadece bitane cüce vatoz aldim sadece tek baliğim var . Dün vatozu koymadan suyum acikti ama bügün sabah uyandiğimda suyum cok bulanıktı zaman geçtikçede bulaniyor ne yapmam gerek ? İç motorum cok güçlü 1.200 litre hacmi var cam tarafina doğru vvurduruyorum akıntıyı yavaşlattim . Akvaryumu ilk kurduğumda kaya tuzu balıklar için iyi bakteri yapan ilac kullandim mavi bir ilac kullandim birde stres azaltici ilac kullandim . Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum .

2. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Esnaf esnaf olsa keşke..

Muhammed ugan bunu beğendi.
  3. Muhammed ugan

Muhammed ugan

İsim:
    Muhammed
    Lütfen bunu açarmisin usta biraz bilgi verirmisin kimse cevap vermiyo ne yapmam gerek ?

4. batucan

batucan

Akvaryumunuz güneş görüyorsa yosunlanma başlar, buda suyu bulanıklaştırır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Cevabını vermişsiniz zaten. Bulanık suyun çeşit çeşit sebepleri var, fotoğraf koyma imkanın varsa tahmin yürütebiliriz. Tankı nasık kurduğunu da detaylandırman gerekiyor. Kum mu, bakteri mi, yosun mu? bundan sonra belli olur.

6. Muhammed ugan

Muhammed ugan

İsim:
    Muhammed
    Suyum düzeldi şuan çok net oldu hiç bir şey yapmadim :) sadece zamanla beklemek gerekiyormuş yardımlariniz için teşekkür ederim . Resim yükleyemiyorum hata oluşuyor :/

7. Baygenco

Baygenco

İsim:
    Genco Naşit Sümer
    Yeni kurulmuş akvaryuma 5. günde balık eklemek pek doğru değil. Balığı zor şartlarda yaşamaya mahkum etmiş oluyorsunuz.
    Akvaryumun biyolojik dengesi oluşana kadar başka balık eklemeyin.
    Su değişimlerinde 2-3 gün dinlendirilmiş su kullanmayı unutmayın.

Sayfayı Paylaş