1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum taş dekor dizaynı

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde muzzy67 tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. muzzy67

muzzy67

İsim:
    Mustafa Günaçtı
    Merhaba arkadaşlar, Akvaryum içine taşlardan midye kabuklarından veya vs. şeylerden bi kaç dekor yapmak istiyorum. Fakat bu dekorları yaparken yapıştırıcı olarak ne kullanmalıyım, zehirler mi zehirlemez mi bilmiyorum. Bu konu hakkında yardım almak istiyorum. Konuyu doğru yere mi açtım onu da bilmiyorum, maruz görün. Şimdiden teşekkürler.

2. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Merhabalar.
    Midye kabukları doğallığı bozuyor kanımca. Ben doğal taşlardan doğal görüntü vermekten yanayım.
    Akvarayum silikonu ile yapıştırmıştım midyeleri tünel yapmıştım ama akvaryumun içine sokmadım öyle sadece yaptım.
    Güzel kayalardan alıp (taş market) doğal dekorlar oluşturabilirsiniz. Bir diğer ihtimalde KÖPÜK arka fon yapabilirsiniz yada tabandada devam eden köpük fon güzel duruyor ikiside. Akvaryum sade olursa daha hoş olur tabi bunlar benim görüşlerim herkesin akvaryumu kendi hayal ürünüdür.

3. muzzy67

muzzy67

İsim:
    Mustafa Günaçtı
    Yorumun için teşekkür ederim. Değerlendircem :) peki akvaryum silikonu kullanarak yaptığım herhangi bir dekor suyun zehirlenmesine veya vb. şeylere neden olur mu ? aslında onu öğrenmek istiyorum.

4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Yapay mercan kullanılabilir malzeme ilanlarında var

5. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
  6. SelimMertBalım

SelimMertBalım

İsim:
    Selim Mert Balım
    Hayır akvaryum silikonu kullandığınız takdirde hiç birşey olmaz. Ben akvaryumun kapağını alt tarafınıda silikonla sıvadım. Saç kapak var çünki. Bir süre sonra nemden dökülmeye başlamıştı boyası. Silikonla örttüm. Sıkıntısız kullanıyorum.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryum silikonu zarar vermez, yalnız kalın sürüm olduğu zaman iyice kurumasını beklemek lazım ve kullanmadan öncede kaya tuzu ile güzelce yıkanırsa sıkıntı yapmaz...

8. muzzy67

muzzy67

İsim:
    Mustafa Günaçtı
    Yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz sağolun.

Sayfayı Paylaş