1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum tanıtırken ve yorum yaparken

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bildiğiniz gibi akvaryum tanıtım bölümünde kendi akvaryum tanıtımlarımızı gerek fotoğraf ve gerekse video olarak bu bölümde paylaşmaktayız. Öncelikle bizlere akvaryumunu tanıtacak üyelerimiz tank ebatlarını, kullanılan ekipmanları, balık türlerini, bitki türlerini paylaşımı içerisinde belirtmelidir.

  Yapılacak olan paylaşımlara bizler fikir ve yorumlarımızla katkıda bulunmaya çalışıyoruz ve yine şüphesiz iyi niyetle yapılacak olan bu yorumlar hakkında bazı noktaları paylaşmak isterim. Bizlerle fotoğraf ve video paylaşan arkadaşlarımız akvaryumları hakkında yapıcı yorum ve bilgilendirme bekler. Paylaşılan akvaryumlarda elbette sizlerin göreceği eksikler olabilir ve bu eksik noktalara dikkat çekmek gerekir. Ancak, bu yorum ve fikirleri paylaşırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Akvaryum sahibi arkadaşların, sahip oldukları imkan düşünülerek gerekli ekipman ve malzeme tavsiyesini yapmak gerekir. Gerekirse bu imkanlar sorulmalı ve bu doğrultuda tavsiyede bulunulmalı. Maddi imkan yüzünden ve ikamet edilen bazı şehirlerde akvaryumlar her zaman bizlerin istediği gibi kurulamayabilir. Bunu düşünerek yapıcı olmak gerekir.

  Farklı bir açıdan bakarsak, bizler bazı akvaryumların şartlara hiç de uygun olmadığını düşünürüz. Oysa akvaryumunu paylaşan arkadaşımız çok farklı görüyor olabilir. Bizler bazı balıkların kavga edeceklerini söyleriz, oysa arkadaş kavgaya hiç şahit olmamış olabilir. Beraber yaşayamayacaklarını öne süreriz, oysa arkadaşımız uzun süredir huzur içerisinde besliyor olabilir. Bizler bu düşünceleri yansıtırken, gereksiz ve aceleci yorumlar yapmamalıyız. Bunun sebebi, bizler arkadaşımızın akvaryumuna fotoğraflardan bir yere kadar hakim olabiliriz. Dolayısı ile mükemmel bir akvaryumu olduğunu düşünen arkadaşımıza bu yorumlar bazen ağır gelebilir ve gereksiz tartışmalar çıkabilir. Bu yorum ve fikirlerin üslubu bu yüzden son derece önem arz etmektedir. Siz değerli üyelerimizden bu konuya dikkat etmenizi rica etmekteyiz.

  Unutmayalım,

  En güzel söz, henüz söylenmemiş olan sözdür.

  Akvaryum Portalı
   
  TencoMelih, Sezer han, m2ho06 ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
 2. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.586
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Temel Abi yazmış olduklarına aynen katılıyorum. Bu yazıda yapmamız gerekenleri , nasıl bir çerçeve içinde yapmamız gerektiğini özetlemişsin. Ben uyarılarına biyad edeceğim. Diğer dostlarımızın da bu uyarılara kulak verip , biyad edeceklerinden şüphem yoktur.  Saygılarımla...
   
  10.KÖY bunu beğendi.
 3. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  19.505
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Temel abi eline emeğine sağlık,eski yazı ama gözünden kaçıranlar okusun.
  Gerçektende fikir alış verişi çok önem arz eder.
  Benim de başıma gelen ilginç olaylar oldu,akvaryumcuların şu iki balığı bir arada tutma yoksa akvaryumu yıkarlar diyip hiç kavga bile etmemiş olmaları gerçekten ilginç bir olay...
   
 4. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.232
  Yer:
  Çanakkale
  Eski ama arasıra okunması gereken çok düşünceli bir yazı.

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
   
  Sezer han, Alparslan, bulents ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 5. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  19.505
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Özdemir abi araştırıyorum ama nafile En güzel söz, henüz söylenmemiş olan sözdür.:)
   
 6. H.Kaya.Gemlik.

  H.Kaya.Gemlik.

  Mesajlar:
  876
  Yer:
  Gemlik-BURSA
  İsim:
  Hüseyin KAYA
  Fikirlerinize aynen katılıyorum. Destekliyorum. Kullanılan üslup çok önemli. Ayrıca, konu üzerinde yeterli bilgiye sahip olmayanların,(Bilgi sahibi olmak amacı ile girenleri kastetmiyorum.) konuya girerek fikir üretmesini, eksik yada yanlış bilgi vermesini, tartışmaya girmesini doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.. Saygılarımla.
   
  Pennywise bunu beğendi.
 7. triggers

  triggers

  Mesajlar:
  519
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Atila UYSAL
  Çok yerinde bir paylaşım olmuş, yüreğinize sağlık..
   
 8. Bronzeheart

  Bronzeheart

  Mesajlar:
  276
  Yer:
  Bergama/İZMİR
  İsim:
  Ahmet Turan TUNÇYÜREK
  Süper paylaşım.Her zaman kanımca öncelik emeğe saygı...
   
 9. MOVACIKLI

  MOVACIKLI

  Mesajlar:
  1.679
  İsim:
  Mustafa ovacıklı
  Ağızdan çıkan söz ile namludan çıkan kurşunun, geri dönüşü yoktur malesef, fakat unutmayalım ki dilimizinde kemiğiyok o nedenle yazacağımız şeyleri 3 defa düşünüp öyle yazalım.
   
  ogurcay bunu beğendi.
 10. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  19.505
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Allahtan parmaklar dil gibi değil kemikli abi, klavyenin geri dönüşü yok...
   
 11. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.828
  Yer:
  ankara (aydın)
  Klavye kişiliğin aynasıdır. :) Kimisi bunun gibi.
  funny-Counter-Strike-keyboard.jpg
  Kimisi....
  yeseren-klavye-2901-I3.jpg
   
  Alparslan ve Montimahir bunu beğendi.
 12. MOVACIKLI

  MOVACIKLI

  Mesajlar:
  1.679
  İsim:
  Mustafa ovacıklı
  Parmaklarla bir ilgisi yok Alpi onlar sadece bir araç, dilde bir araç. Her şey beyinde bitiyor ben bunu demek istemiştim aslinda örneğin dili beynine yakin olmak deyimi bunun en güzel ispatı.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 13. hezar

  hezar

  Mesajlar:
  1
  İsim:
  Erhan Başalan
  2009 yılından beri ofiste akvaryumumuz var, boy ; 75 , en 33; yükseklikte 34 cm. bunun içinde 5 tane japon balığı , 1 tane de köpek balığı var . ben 2 aydan beri balıklarla ilgileniyorum, köpek balığı ile japon balıkları bir arada olur mu onu da bilmiyorum. ve bu kadar balığa -artık bayağı büyüdüler- yeterli bir akvaryum mu onu da bilmiyorum .ve nasıl besleyeceğim konusunda şüphelerim var, günde sadece bir defa besliyorum , ve son bir haftadan beri 2 tane japon balığı en dipte hareketsiz yanyana duruyor, hasta olabilir mi..aslında balıklarım ile en sağlıklı bilgileri nereden alabilirim , hasta olup olmadıkları anlamak için gösterebileceğim birisi varmı
   
 14. mehmetacc

  mehmetacc

  Mesajlar:
  12
  İsim:
  memet acar
  benim zebra cikletlerim dün yumrtladı acaba nezaman hareketlenmeye başlarlar mantarlaşma olurmu olmaması için ne yapmalıyım ve yemleme olayını hareketlendikten sonramı yapmalıyım ve ışık nezamanlar açık kalsın teşekürler
   

Sayfayı Paylaş