1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum tepesindeki bölme

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Bozzzok tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Merhaba dostlar,

2 hafta önce 25 lt lik mobilyalı bir akvaryum alarak hobiye başladım.. Tabi gerek bilgisizliğim ve gerekse akvaryumcunun yanlış yönlendirmeleriyle içine bir sürü balık tıktım ve güzelim hayvanların bir kısmı öldü..

Çok üzüldüm ve sebeplerini araştırırken foruma rastladım ve hemen hemen tüm makaleleri okudum.. Artık akvaryum, su dengesi, popülasyon hakkında temel bilgilerim var ve bu forumdaki arkadaşlara tek tek teşekkür ederim ki bu bilgileri böyle ulaşılabilir kılmışlar..

Akvaryumum zaten küçük birde iç filtre büyük bir yer kaplıyor.. Ve balıkları akıntı olumsuz etkiliyor diye düşünürken farkettim ki akvaryum bir tepe filtre özelliği ile gelmiş ancak tabi ki akvaryumcu bundan bahsetmeyerek bana bir iç filtre satmıştı.. Şimdi akvaryum kapağının fotoğrafını ekliyorum.. Buraya bir tepe filtre yapılır mı? Yapılırsa nasıl bir yöntem izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim..

image.jpg image.jpg

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      64 KB
      Görüntüleme:
      456
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz bol paylaşımlar.
    Tepe filtrenin motoru yok mu resimdeki gibi olmalı...

3. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Merhaba Alpaslan Bey.

Tepe filtresi yok akvaryumcu bir iç filtre sattı. Eklediğiniz fotoğraftaki gibi bir filtre, bu kapağın İçine girmek üzere tasarlanmış sanırım...

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aldığın filtre bu şekil mi? Bağlantı aparatları var mı?
    T1RBzMXoVfXXXYmYPb_092937_zps053a3eb9.jpg

Bozzzok ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Hayır aldığım filtre standart bir iç filtre sanırım resimini ekliyorum :) image.jpg

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet o standart bir filtre, Veysel abinin eklediği fotoda ki gibi olacak...

veysel bunu beğendi.
  7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Tamam o zaman böyle bir tepe filtre alacağım.. Marka model tavsiyelerinizi alabilir miyim? Ve bu şekilde daha mı iyi olur akvaryumum için?

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Komple sistem almayacaksın sadece motor ve bağlantı parçaları olacak. Bu tip akvaryumlar bu motor ve bağlantı parçalarıyla bütün satılır ya akvaryumcu biraz kurnazmış diyeyim artık yada üretici koymamış artık yapacak bir şey yok. Bu elindeki parçayla git akvaryumcuya ona göre yardım iste.

Bozzzok ve Alparslan bunu beğendi.
  9. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Söylediğiniz gibi akvaryumcu baya kurnazdı ama yapacak birşey yok.. Artık tek akvaryumcum bu forum. Tabi yardımcı olursanız.. Hangi malzemeler gerekli?

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yukarıdaki gibi takım satılır ayrı ayrı farklı bir motor almayacaksın. Hiç bir şey yapamazsan dediğim gibi elindeki üst filtre parçasını götür ona göre verirler motoru.

Bozzzok bunu beğendi.
  11. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Peki tepe filtreye geçmek mantıklı mı ve içinde zeolit,seramik ve karbon kömürü gibi dış filtre malzemelerini kullanmak 25 lt bir akvaryum için gereksiz olur mu?

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Görüntüde kirlilik olmaz, elyaf sünger koyabilirsin, file içersin de gerektiğinde karbon koyabilirsin. Bu şekil avantajları olur. İç filtrenin akıntısından balıklar rahatsız olabilir, bu fazla akıntı yapmadığından bitki eklenebilir. Karar senin tabiki elindeki filtre yeterli geliyorsa devam.

Bozzzok bunu beğendi.
  13. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Çok teşekkür ederim gelişmeleri paylaşacağım

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş