1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum yapıcam yardım.

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde dumankolik tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu
    Merhabalar.Ben kendime yeni akvaryum yapıcam.Ama fiyatla ilgili hiç bir bilgim yok.İzmirde oturanlardan yardım istiyorum.Kemeraltı çarşısında falan bildiğiniz ucuz camcıların adresleri falan yazarsanız sevinirim.Ben Gültepe/Torosda oturuyorum ordanda camcı adresi verebilirsiniz güvenebildiğiniz.Şimdi akvaryumun boyutu Boy 60 En 55 Yükseklik 55 kare gibi olucak ama 5 cm fark oynuyor M2 sini hesapladım 1.6 cıkıyor yanlış hesaplamadıysam.Bu metrekarenin ne kadar tutacağıyla başlayalım.İzmirde ne kadar tutar bu cam fiyatı.+Slikon ne kadar gider ne kadar tutar fiyatı.Yardımcı olursanız Sevinirim..

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Akvaryum yapıcam yardım.

Gökhan yapmayı planladığın akvaryuma 6 mm cam kalınlığı uygundur. 6 mm camın m2 fiyatı 15-18 tl arası değişiyor camcılar arasında.Biz yüksek olan fiyatı baz alalım. Bu durumda ;28 tl camların tutuyor.Sista marka bir tüp slikon 6 tl.Toplam 34 tl ye çıkıyor akvaryumun. Tabi buna kapak vs dahil değil. Bu rakam cama cam bir akvaryum için.

3. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Merhabalar.Yorumunuz için teşekkürler.30 TL akvaryum yapımı desek.Slikon 1 tüp yetermi?Birde akvaryum yapımlarında çok detaylı anlatım yok.Önerebildiğiniz bir akvaryum yapma tanıtımı varmı?Fotoğraflı çok güzel olur.

4. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Merhabalar.Akvaryum Boyutları değişti :) 73x60x60 olucak 10mm mi kullanmam lazım birde kayıt olayı varmış.Onu yapmasam olurmu.Birde yapsam kenarlardan yapsam olurmu?

Böyle olsa olurmu ?

Yoksa illa boyle mi olması lazım?

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İkinci çizimdeki kayıt şekli daha uygun.:ay: Ama 10 mm cam kullanacaksan sağlam yapıştırdıktan sonra o kayıtı atmasanda olur o ölçüdeki bir akvaryuma.

Bir tüp slikon yeterde artar bile Gökhan. Ve ayrıca akvaryum yapımı diye forumda aratırsan birçok akvaryum yapımını inceleme imkanı bulursun.:ay:

grafikdelisi bunu beğendi.
  6. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Yapımlarda hangi camın hangi camın üstüne binceceği görünmüyor.Bütün camlar alttaki cama mı bincekler , yoksa yanlarına mı yapıştırılcak.Yan camlar dışta mı kalcak içtemi? Bu soruların cevaplarını bulamadım? Birde 10mm camları ne kadar tutar acaba 2.0m2 si.

7. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın

Gökhan bu konuda bir sürü tartışma yapılmakta (camlar tabanın üzerinde mi yoksa yanında mı olsun diye ) Fakat bence tabanın üzerine oturması taşırken vs. sorun çıkmasını önleyecektir.

8. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Teşekkürler yorumlar için.Kafamda bir akvaryum görüntüsü oluştu tekrar teşekkürler

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Gökhan,eğer sağlam ( cam aralarında,slikonlarda hava kabarcığı kalmamış ) yapıştırırsan camları,taban camının üstüne bindirsende olur ,yanına yapıştırsanda olur. Ama doğru olanı taban camının üstüne bindirmektir yan camları.:ay: 10 mm camın m2 fiyatı 30 tl civarında. Bu fiyatı baz alarak alacağın camın m2 fiyatlarını göz önünde bulundurursun.:ay:

10. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Teşekkürşler herşey için planı çizdim akvaryumun iş sadece maddi kısmına kaldı... :D

Sayfayı Paylaş