1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Yapımı ilk Deneme

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bir camcı arkadaşımdan bulmuş olduğum 10 mm camlarla bir akvaryum yapmak istiyorum. Siz değerli portal üstadlarımdan bilgi almak istedim. Elimdeki camlarla yapabileceğim ölçüler 90x50x60h. şimdi soracağım

Akvaryum Yapımı Sorular:

1- Camların tam ölçüleri ne olmalıdır?
    2- Bu akvaryum kaç discus için rahat yaşam alanı olabilir?
    3- Bu akvaryuma kaç kg taban malzemesi kullanmalıyım?
    4- Bu akvaryum için dış filtre önerileriniz?

Şimdiden herkese teşekkür ederim...

2. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Öncelikle hayırlı olsun.Umarım güzel bir kurulum olacaktır.Öncelikle discus seçimi güzel bir seçim.Ama bakımı zor bi balık türüdür.Çok hassastırlar.Gzl bir ısıtıcı ve gzl bir dış filtre şart.Kum olarak seçim yapacağın kum türüne bağlıdır kaç kg olacağı.Ama temizlik açısından çok ince bir tabaka kum olmasını tavsiye ederim.Bunun yanında akvaryuma mango kökü eklemekte balıklara bakım açısından işinizi kolaylaştırır diye düşünüyorum. Balık sayısı olarakta balıkların sağlığı ve rahatlığı için 7-8 adet olmasında fayda vardır.

3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    şu an discus beslemekteyim zaten. alıştık artık birbirimize fakat şu anki akvaryum hacmi sayı artırmama engel olduğu için yapıyorum :) teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    yoğun katılım için teşekkür ederim temo25

5. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Metin bey,konuyu geç gördüm umarım faydası olur.

1-Akvaryumunuzun ölçüleri aşşağıdaki gibi olmalıdır.Kullanıcağınız taban camı boy 90, en 50,ön ve arka camlar boy 90,yükseklik 60.En önemli kısım yan camlar, yükseklik 60, en 48 olmalı ( arka ve ön camların kalınlıgını düşerek kesim yaptırısanız tam oturacaktır) Resimde anlatmaya çalıştım.Umarım faydası olur.Kesim yapcak kişinin ölçüleri iyi kesmesi önemli.
    cam.png

2-Discus balıkları ile ilgili açıkcası bilgim yok ama sizin yerinizde olsam balıkların rahat yaşamaları için sayıyı fazla tutmazdım.ilerde belki yavruda alırsınız.
    3-Kum konusuda eğer bitki olacaksa farklı ,bitki olmayacaksa farklı olmalı bence kilo buna göre belirlenir ve değişir onuda belirtin ona göre konuşalım isterseniz.
    4-Dış filtre konusunda çok araştırma yapmış birisiyim açıkcası birçok filtreyi kullanmadan şu iyidir bu kötüdür demek doğru olmaz.Ben Fluval ve Tetratec kullandım. Fiyat performans ve kaite açısından Bence Tetra tec 1200 sizin işinizi görecektir.

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş