1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum yapıyorum 1 yerde takıldım sizin yardımızı bekliyorum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fth-94 tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yan camları kestirdim silikonu aldım ama sorunum var. Sornum şu şimdi alttaki camın üst kısmınamı gelicek diğer camlar yoksa yan kısmınamı acaba anlatabildim mi ? Yardımcı olunuz lütfen. Anlatamadıysam daha uzun uzun yazabilirim yada resimli anlatabilirim şimdiden teşekkürler.

Saygılarla...

Şekil 1

Şekil 2

hangisi olucak acaba ? şekil 1 deki gibi yoksa şekil 2 deki gibimi ?

2. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Benim bildiğim kadarı ile cam üste olursa daha sağlıklı olduğudur.
    2.şekil

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şekil iki bana göre de daha doğru. Tabi ne değişir tartışılır her halde. Genele bakarsak şekil ile yapıldığını görüyoruz.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

malesef ben uzun kenarları şekil 1 yan kenarları ise şekil 2 ' deki gibi yaptım akvaryumcu küçük kesmiş biraz o yüzden kısa kenarlar ( yan kenar ) kısa kaldı bende üstüne koydum daha ii oldu nese 2-3 gün sonra görüceğiz sonuçu inşallah düzgün bir şekilde anaç zebramı alabilirm :horon:

5. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Üste konulması sağlıklı demiştim.Akvaryumun kaç litre

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

54 lt ama 50 lt suyla dolduruyorum. Zaten en ufak bir oynatma bile yapmıyorum. Sizin yazdığınızı görmemiştim 2-3 haftadır kullanıyorum sorunum yok allaha şükür. naz:

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fatih,50 litrelik akvaryumun camını iki türlüde yapıştırsan olur sorun yok. Ama asıl olması gereken şekil iki. Birdahaki akvaryum yapımında bunu göz önünde bulundurursun. ;)

8. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Tamamda hangi camın hangi cama nasıl yapıştırılacağını, dolayısıyla birleştirme işlemini önceden belirlemeden nasıl cam kestiriyorsun anlamadım. Genelde değil, %99 tüm camlar taban camın üstüne, yan camlar ön ve arka camın arasına girer. Ancak biraz düşününce 1. resimde olduğu gibi taban camın diğer camların arasına girmesi basınç konusunda avantajlı olduğu söylenebilir.

9. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

+ 1 :) çok iyi yerden yakalamış Sezgin katılıyorum ona.Eğer hesap yapılmadan cam kestirilmişse yapıştırma sırasında ya yan camlar ön ve arka camlardan aşağıdakalır veya yukarda.Bu ön ve arka cam içinde geçerli.sorun yaratma belki ama üstüne kapak yapılırsa oturmayabilir tabi görüntüde bozuk olur. super:gif super:gif

10. badboy87

badboy87

İsim:
    ismail hakkı

Silikonlar dikey basınca daha dayanıklıdır, yatay basınçta silikon mukavemeti azalır, akvaryumlarda basınç içten dışa olduğuna göre en iyi yapıştırmayı 1.resimdeki sağlar taban camı diğer camların arasında olacak.

Sayfayı Paylaş