1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum yapıyorum yardım.

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde ozcan13 tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Elimde 2 tane cam var 3 tane de camcıya kestircem 50 cmlik bir akvaryum olcak.Gelelim sorularıma;
    1)Boy 50,en 24,yükseklik 34 acaba akvaryum biraz tipsizmi olcak? smiley18.gif
    2)Bu boyutlarda bir arkvaryumun cam kalınlığını int. deki programlar 3mm olsa güvenli diyorlar elimdeki camlarda zaten 3mm bir sorun çıkar mı?
    3)Elimdeki camlarla yandan bir tane camı,birde öndeki camı yapcam gerisini daha kestirmedim acaba onların kalınlıkları daha fazlamı olsun?
    Yardımlarınızı ve engin tecrübelerenizi esirgemeyin.Hadi Allah'a emanet olun Selametle saygılar:gif

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özcan abi tankın 40 lt oluyor 3 mm sorun çıkmaz. Tipsizmi derken akvaryumun yüksekliği kısa genişliği fazla olcağından pek hoş durmayabilir. Kendim 55 lt akvaryuma 4 mm kullandım sorun çıkmadı her yerine 4mm kullandım dahakalınına gerek yok bence ;)

İyi akşamlar...

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Özcan Bey taban camı nispeten daha kalın olur ve yapıştırırken camı yanlardan alırsanız basınçtan en az zararla kurtulursunuz. :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Özcan bey merhabalar,

akvaryumun boyutları akvaryumu koyacağınız ortama göre görsellik kazanır. Örneğin çalışma masanızın üzerindeki 50 cm lik alanı akvaryumla kapatırsınız hoş durur,2 metrelik alana 50 cm lik akvaryum koyarsınız kaybolur. Bu tamemen akvaryumun yerine bağlı.

Yapmayı düşündüğünüz akvaryum için sağlam bir işçilik olursa 3 mm yeterli gelir o yönden sıkıntınız olmasın. Ancak imkanınız varsa taban camını biraz daha kalın tutun. saygılar:gif

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.Camları pazartesi kestircem.Gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım.
    Selametle saygılar:gif

Sayfayı Paylaş