1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Yapacağım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Tolga55 tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Herkese merhaba.Akvaryum hobimi devam ettirmek için bir tane daha akvaryum yapmaya karar verdim.Daha doğrusu akvaryumcudan almak yerine cam kestirip kendim yapıcam.İlk deneyimim olucak.Düşündüğüm ölçüler şöyle ;

4 mm Cam kullanılıcak

Boy: 50 cm
    En : 30 cm
    Yükseklik: 35 cm

2 tane 35x50 cm cam
    1 tane 50x30 cm cam
    2 tane 35x29.2 cm cam

Benim çıkarttığım ölçüler bunlar daha doğrusu bir akvaryumcu abi ile çıkarttığımız ölçüler :).Bu ölçülerde bir akvaryum yapmak istiyorum.Yarın camcıları dolaşıp fiyat sorucam.Sizce maliyet ne kadar tutar.Cam+silikon ne kadara mal olur bana tahminen.Çünkü ilk defa kendim bir akvaryum yapıcam.Hem akvaryum yapmayı öğrenmek istiyorum.Sizinde bilgileriniz bekliyorum :).

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Yap1cam

Cok fazla tutacagini dusunmuyorum ama tahmini olarak 30-35 lira civari tutabilir.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryum Yapıcam

bende bugun cam kestirdim
    60*30 3 adet
    30*30 2 adet
    13 TL tuttu ama başka bi camcı 47 TL demişti dikkatli davran ;)
    silikonda 7 TL akfix akvaryum silikonu aldım 7 TL 2.5 TL de silikon tabancası toplam hepsi 22.5 TL tuttu.

4. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapıcam

Önerileriniz için teşekkürler.Yarın camcılardan fiyat alacağım bakalım artık.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryum Yapıcam

Tek bir camcıya sorup hurra dalma sakın ! en azından 3-4 camcı gez arada dağlar kadar fark oluyor ;)

6. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapıcam

Evet haklısın.Araştırmak lazım.Ama cam alıp evde kendi akvaryumumu yapmak daha iyi :).Yani akvaryumcuda küçücük bir akvaryuma bile 10 lira veriyorsun.Camcıda zaten camların fiyatı toplam 15-20 lira anca tutuyo :)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  8. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Şimdi camcıdan geliyorumda 4 mm camın metrekaresi 14 liraymış.Ölçüleri verdim 10 liraya hazır olur camlar dedi.Fiyat iyi geldi bana size göre nasıl :).Yani 10 liraya camları alıyorum, yani alıcam tekrar gidip.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Yapacağım

Daha ne olsun ve camcı ne yapsın ? Gazlı elmasın fiyatını ancak kurtarır. :F Hayırlı uğurlu olsun, yapım aşamalarını görecekmiyiz ? .8.

10. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Evet hocam :).Banada ucuz geldi.Gittim camları kestirdim ama sonradan tereddütte kaldım :).Kendim yapıştıramam filan diye düşündüm camcı abide sordu yapıştırabilcenmi diye bende dedim sen yapsan ne kadara olur diye 14 liraya hepsi tamam dedi.Bende tamam dedim akşam 5 te gel al dedi :).Bu kadar.

11. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryum Yapacağım

Tekrar hayırlı olsun Tolga. O zaman kurulum aşamalarını görmek isteriz mümkünse burda:gif

Canlı doğuran mı besleyeceksin?

12. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Tabiki kurulum aşamalarını paylaşacağım :).Şuan için ne besleyeceğim hakkında hiç bir fikrim yok :).52 litre civarı zaten.Genelde standart balıklar beslenir bu hacimde.Tetra akvaryumu yapmayı düşünüyorum ama bakalım artık sizinde önerileriniz varsa buyrun tabiki :)

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryum Yapacağım

Silikonu senmi vericeksin adam kendimi kendi mi kullanıcak ? Kendi kullanıcaksa sende başında dur. Elinde akvaryum silikonu yoksa silikon almamak için normal bi silikon kullanabilir. Kesinlikle dikkat etmeni öneririm başıma geldi bu olay. ;)

14. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Normal silikon kullanmış.Ben şimdi akvaryumu aldım.Bu gün tuzlu suda bekleteceğim ;

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum Yapacağım

Normal silikon olması yeterli süre beklenirse sorun yaratmaz ama daha bugün yapıştırılan akvaryuma tuzlu su koyup bekletmek doğru olmaz. Kurumasını bekleyip daha sonra bu işlemi yapman daha doğru olur. burda:gif

16. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Evet Temel abi haklısın.Bu gün hiç birşey yapmıyorum :).Odama koydum duruyor.Yani yarın artık yaparsam bir işlem yaparım.Şuan dahada iyi kuruması için bekliyorum.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryum Yapacağım

Bugun saat 17:00 ' da akvaryum bitti ve sen tuzlu suya sokmayı düşünüyorsun kesinlikle HAYIR !!! . En azından 24 saat geçmesi gerekir tam olarak kuruması için . Sonradan pişman olursun benden söylemesi . Normal silikonsa bence 2 gün tuzlu suda kalsın daha önceden benim başıma gelmişti balıklarım zehirlenmişti . . . Bunları yaşamaman dileğiyle hayırlı olsun .

18. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Akvaryum Yapacağım

Haklısın.Yahu o kadar acemi değilim :).Bu gün hiç birşey yapmıyorum koydum duruyor.Yani adam gibi kurusun diye bıraktım duruyor şimdi.Yarın veya yarından sonra birşeyler yapmaya başlayacağım tuzlu su gibi.

19. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Akvaryum Yapacağım

İyice silmeyi de unutma kardeşim. Akvaryumun ne içinde ne de dışında leke falan kalmasın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra tuzlu su ile temizleme işlemlerine başla. Kolay gelsin.

20. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryum Yapacağım

Akvaryumu havadar bir yere koysaydın daha iyi yapardın Tolga. Akvaryum silikonu kullanılmaması bazen ciddi sorunlar oluşturabilir. Silikon güzelce kuruduktan sonra bir kaç defa tuzla ovalayarak yıkadıktan sonra bir-iki günde bol tuzlu su doldurarak bekleyebilirsin. Umarım sorun çıkmaz.

Sayfayı Paylaş