1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum yapacağım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde ozgr tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Bu armatür yapımını tamamen incelemiştim. akvaryum tamamen balık mezarlığına dönmeden arkadaşımın elinden zorla aldım ve ilk iş zaten o kapıyı kaldırmak oldu yapay tilki kuyuruğunu da hemen kaldırdım sadece içerisinde su anda sazlar ve 2 tane rasbosa var. O rasbosalara da çok acıyorum bu kadar küçük akvaryumda kaldıkları için.
    Temel abi sence bu akvaryumda ne besleyim? Daha dogrusu bir canlı beslemem sence ne kadar anlamlı olur? Bir soru daha soracağım yüzeyde yağlanma gibi bir tabaka oluşmuş bu filtrasyonun yetersizliğinden mi kaynaklanmakta?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    akvaryum yapacağım

Yüzeydeki yağlanmanın nedeni evet filtrasyon ve yeterli yüzey sirkilasyonunun olmayışı. İçinde canlı elbette besleyebilirsin. Platformlarda bolca polyana bulunur bu konuda bilirsin ama burası gerçeklerin paylaşıldığı yerdir. Bir insana sorsalar; Sarayda hasta mutsuz mu yaşamak istersin , yoksa çadırda sağlıklı mutlu mu ?

Buna cevabın neyse yapacağın harekette bu olmalı. Örneklere bakalım ;

İlgili link:

http://www.akvaryumportali.com/forum/portal-peyzaj-atolyesi/ince-iscilik-ve-goz-nuru-t4621.0.html

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Tabi bu resimler ve akvaryum mükembel ama benim o teknik elemanları alacak bütçem yok :cekingen:

Yarın ilk işim aydınlatma sistemini kurmak olacak :heyo:

Daha sonrada sizlerin yardımı ile bir peyzaj işlemi yapacağız saygılar:gif

Arkadaşım sazlar için tetra plantın sıvı gübresini kullanıyormuş onuda aldım tabiki elinden :D

Bu sazların yanına hangi bitkileri alayım sizce?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    akvaryum yapacağım

Bitki beni aşar, seni bu konuda daha emin ellere teslim etmek zorundayım. ;)

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    akvaryum yapacağım

Özgür'cüm, Temel hocamım sunmuş olduğu gibi bir akavaryum düşünüyorsan,öncelik ile tabanını kuvvetlendirmen gerekir.

Orta bölüme tabana sabitlenmiş minik bir Red Moore kütük ile görünümü oluşturabilirsin.
    Bitki ise, Blyxa aubertii (Işığı iyi alırsa, hafif kızarır) veya yemyeşil olsun dersen, Blyxa japonica (Buda yemşildir).Blyxa'lar iyi şartlar sağlandığında kırk santime kadar uzarlar, uzaması yavaş tabana yayılması hızlıdır.

Canlı olarakta, bir çift balon Ramirezi ve on adet kiraz karides güzel olur düşüncesindeyim.

Haaa, yok bunlar beni simdilik aşar dersen, biraz beklersen sana, kendi tankımdam rotala ve gül gönderebilirim.

Sevgiler.............

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Murat hocam ilgin için çok teşekkür ederim ama ben kaldırdım o akvaryumu kaşık kadar içeriye bombeli camı falan çok canımı sıktı bi de akrilik malzemeden yapılmış olması ve ön tarafının tamamen çizilip görüntüde bozukluk olması harcayacağım emekleri boşa çıkartacaktı nitekim forumdanda öyle yorumlar geldi bu yüzden kaldırdım o akvaryumu saygılar:gif

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    akvaryum yapacağım

Hayırlısı Özgür. Kuracağın zaman haber veririsin.

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Ankarada ailemin yanında kalmıyorum öğrenci olduğum için sakaryadayım
    Ankarada kendimce bi cichled akvaryumum var Murat hocam onunla yetiniyorum şimdilik saygılar:gif

9. taygun

taygun Guest

akvaryum yapacağım

Merhaba Özgür,

Anladığım kadarıyla başlamadan bitirdin değil mi? Ben de sana yukarıda tespit ettiğin sonucu tekrar düşünmeni tavsiye edecektim. Daha önce akvaryum imal etmemiş birisinin 100 litrelik bir tank yapmasını risk olarak görüyorum. üstelik o kadar uğraşacaksın eline kapaksız amatör bir tank çıkacak. üstelik köşeleri silikon artıkları ile dolu bir tank. O kadar para ve emek vereceğine daha büyüğünü ve kapaklısını 90 tl'ye almak daha rasyonel. Bütün iş para biriktirmeye bakıyor.

Akvaryum yapımında tecrübesi olan arkadaşlar bana itiraz etmesinler çünkü sizin tecrübeniz var am agörkemin yok. Akvaryumdan tasarrfu edeyim derken, patlayan akvaryumla birlikte parkeleri değiştirmek zorunda kalabilir ya da alt kattaki daireye boya yaptırmak... Çok yönlü düşünmek lazım. dön:gif

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Tamer abi anlatamıyorum ben derdimi galiba ben 2 tane akvaryum yaptım zaten ama ankara da onlar ailem bakıyor bende öğrenci evimde birşeyler yapmak istedim ama öğrenci bütçesiyle biraz zor olacağı için vaz geçtim..
    Yani başlamadan bitirmek falan yok bu hobi bende vazgeçilmez balıkları izlemekten inanılmaz bir zevk aldığım ve onları çok sevdiğim için yapmak istedim ama bu küçük akvaryumda olupda onlara eziyet çektirmektense sadece diğer akvaryumlarla yetineceğim şimdilik o kadar super:gif
    Akvaryuma ve balıklara devam anlayacağın :heyo: :heyo:

11. taygun

taygun Guest

akvaryum yapacağım

Ben "başlamadan bitti" demekle öğrenci evinde yapacağın akvaryumu kastedmiştim. pala.gif

12. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

O zaman ben yanlış anladım abi kusura bakma :cekingen:
    Evet aynen öyle oldu üzüldüm ama yapacak başka birşey yok sanırım

13. taygun

taygun Guest

akvaryum yapacağım

Hayırlısı artık. Bizlerde bu heves varken daha çok tanklar kurarız, değil mi? burda:gif

14. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    akvaryum yapacağım

Aynen abi akvaristlik forever :basardim:

Sayfayı Paylaş