1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryum Yemi Canlı Yemler İndex

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum yemi canlı yemler index konumuz vardı, yazılım değişimi ardından linklerin yenilenmesi ve her bir akvaryum yemi için kısa bilgiler eklenmesi ile konuyu güncellemek gerekti.

Akvaryum Yemi Su Piresi;

akvaryum su piresi.gif
    Akvaryum yemi su su piresi yavru balıkların severek tükettiği canlı yemlerden biri. Su Piresi(DAPHNİA) hakkında detaylı bilgi link içinde sizi bekliyor.

Akvaryum Yemi Çekirge;

akvaryum yemi çekirge.gif

Akvaryum yemi çekirge benim belkide ilk olarak dillendirdiğim canlı yem alternatiflerinden biri. Parçalamak konusunda sorun yaşamayacak olanların akvaryum canlıları için neredeyse mükemmel bir tercih olur. Bu gibi gıdaların balıklar üzerindeki etkisini düzenli besleme ardından görmek son derece kolay. Makale ve kullanım linki Canlı Yem Çekirge ( Crickets ) konusunda sizi beklemekte.

Akvaryum Yemi kırkayak;

akvaryum yemi kırk ayak.jpg

Cins bir önerim daha ama çekirgeden aşağı kalmayacak kadar işlevsel, direk mideden faaliyete geçiren akvaryum yem alternatifidir. Kırkayak canlı yem bir diğer belki de pek dikkate almadığınız uçuran, şişiren ve patlatan canlı yemlerden. Konusu ise, Kırkayak Canlı Yem makalesinde hizmete hazır.

Akvaryum Yemi Cypris;

akvaryum yemi cypris.jpg

Cypris ise bilinen ve bloat gibi hastalıklarda balıkların içini açan canlı yem türlerinden biri. Bu yem diğer kadar önemli ve faydalıdır. Cypris, canlı yem üretimi ve temini linkinden gereken bilgileri alabilirsiniz.

Akvaryum Yemi Gammarus;
    akvaryum yemi gammarus.png

Gammarus akvaryum yemi tıpkı cypris gibi tropheus tıkanma ve kabızlık sorunda çok faydalı bir yemdir. Doğal alanlardan da temini mümkündür. Gammarus canlı yem üretimi gereken bilgiler alınabilir.

Akvaryum Yemi Rotifer;
    akvaryum yemi rotifer.jpg
    Akvaryum yemlerinden biri de rotifer yemdir. Daha çok deniz akvaryumu tarafında kullanılır ve deniz balıklarının larvalarını beslemek için gerekli olan canlı yemdir. Rotifer Üretimi konusunda ön bilgiler bulunuyor.

Akvaryum Yemi Artemia;

akvaryum yem artemia.jpg
    Akvaryum yemi artemia ençok bilinen canlı yem türü. Kabuklu veya kabuksuz artemia çıkarma çalışmaları bolca yapılır. Artemia Sp. Nedir? Nasıl kullanılır? kosundan artemi adına bilgi almanız mümkün.

Akvaryum Yemi Grindal Kurt;

akvaryum yemi grindal kurt.jpg

Grindal kurt üretimi herkesin yapacağı bir üretim pek sayılmaz ama oldukça besleyici canlı yemler arasındadır ve balık gelişiminde etksisi bilinir. GRİNDAL KURT ÜRETİM TEKNİKLERİ (RESİMLİ) konusundan gereken ön bilgileri alabilirsiniz.

Akvaryum Yemi Beyaz Kurt;

akvaryum beyaz kurt.jpg

Beyaz kurt canlı yem bir diğer faydalı ama ev ortamında herkesin bulundurmayı ve yine üretmeyi tercih edeceği olmayan canlılardan biri. Son derece faydalı canlı yemdir. Beyaz Kurt Üretim Teknikleri (resimli) konusundan ulaşmanız mümkün.

Akvaryum Yemi Spirulina;

akvaryum yemi spirulina.jpg

Spirulina son yılların bir mücizesi olarak görünüyor. Tek rakibi soya fasulyesidir ama çok daha üstün protein yapısına sahiptir. Bitkisel beslenen balıklar için çok faydalıdır. Spirulina Çağın ihtiyacı olabilir şeklinde adını belirlediğimiz makalede anlatmaya çalıştık.

Akvaryum Portalı;

Nadir, TencoMelih, tamerkokcu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Teşekkür ederim ellerine sağlık...

TencoMelih bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rica ederim, denemeyi düşünüyor musun çekirge vs? Senin yapın uygun Alparslan bu işlere.:)

TencoMelih bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Üstad ; çekirge denemeye hazır...

TencoMelih bunu beğendi.
  5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Un Kurdunu Göremedim temel abi burda :)

TencoMelih bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vardı makaleler arasında nereye kaybolmuş hıyar kurt anlamadım. Bulur düzenleriz yorma kafanı.:) Makaleyi düzenleyip yeniden açmıştım, arada kaynadı sanırım.

TencoMelih ve ZeRo-x7 bunu beğendi.
  7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Makaleyi daha önceden okuduğumdan ve buna dayanarak un kurtlarına yönelmiştim dikkatimi çekdi. :) teşekkür ederim temel abi (un kurtları) protein açısından çok güzel bir canlı yem , hemde kolay üretimi kesinlikle balıkları'mıza verilmesi düşünce'sindeyim.

TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Taze deniz midyesi, taze karides eti, taze karides havyarı ve kurutulmuş karides unu , balık havyarı, ezilmiş taze balık eti, yengeç yumurtası, yengeç eti, deniz kestanesinin içi, çok ince kıyılmış mürekkep balığı, marul diye tabir ettiğimiz deniz yosunu benim balıklarımın menüsünde bulunan ve severek yedikleri yemlerin bazılarıdır.

TencoMelih, Ankaraguclu ve Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hüseyin abi senin akvaryumda balık olmak isterdim doğrusu...:)

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Bunlarla ve sebzelerle yem ihtiyacımın % 95 ini karşılıyorum. Tabi beleş.

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Mikro Kurt Üretim , Beyaz Kurt Üretimi'ne başlıyorum siparişlerimi verdim :D Annem evden atcak beni un kurtlarnı görünce şok olmuştu:D Baklıklar için canlı yem önemli heryer'dede bulunmuyo en iyisi uretmek taze taze vermek üretimler gerçekleş'sin benden sizlere canlı yem :D.

TencoMelih, YIKIKTEMO ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  12. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Anneni üzmektense canlı yem yerine taze yem vermeni tavsiye ederim. Önemli olan protein ihtiyacını karşılamak.

TencoMelih bunu beğendi.
  13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Hüseyin abi taze yem zaten veriyoruz çeşidi çok tutuyoruz. Ama benim düşüncem haftada birde canlı yem verilmesi taze yemde olsa kaliteli canlı yemin yerini tuta'bilceğini düşünmüyorum. Gelişimlerinde balıkların çok büyük katkısı var yavru balıklara kimse artemia çıkarmakla uraşmaz yem verirdi ozaman yorumun için genede teşekkür ederim:).

TencoMelih bunu beğendi.
  14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Alparslan Sende Herkesin akvaryumuna balık oluyon kardeşim :) hani benim akvaryum'a olacaktında ben akvaryumu büyütecektim temo25 Tabii Hüseyin abinin Yemler daha kaliteli daha organik geldi demii:olmadı:

15. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Artemia olayı farklı, yavru balık büyütmekte bazı yavrular için elzem. Yine de alternatifi yok değil. Siz beyaz kurt tan bahsediyordunuz. Kurtlar bence de her kişinin kaldıracağı bir olay değil. Ayrıca balıkların beslenmesinde olmaz sa olmaz da değil. 34 sene içersin de bir defa bile vermiş değilim. Bakın yanlış anlamayın, faydasını kesinlikle inkar etmiyorum, Benim size cevap verme nedenimi açıklayayım. Hobi zevk için yapılır. Biz zevk alırken başkalarına tiksindirici gelen, kabullenmekte zorlanılan malzemeler de alternatifi varken ısrar etmek, ev içinde huzuru kaçırmak,
    hele hele annemiz gibi kutsal bir varlıksa onun üzülmesine sebep olmak ne derece doğrudur diye düşünmemdir.
    Benim doğrum budur, benim düşüncemdir, beni bağlar. Sadece düşüncemi paylaştım. Size kolay gelsin.

TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Miraç çok teşekkür ederim.

TencoMelih ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    :) Hüseyin abi Bu saydıklarını Canlı doğuranlar Nasıl yiyor ? hepsi etçil saydıklarının. Bende ıspanak.yumurta sarısı. karnıbahardan başka birşey vermedim ne versemki temo17

TencoMelih bunu beğendi.
  18. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Miraç bu saydıklarımın tamamını canlı doğuran balıklarıma en erken haftada bir, genelde on günde bir 10-15 dakikada bitirebilecekleri oranda veriyorum. Deniz kenarında oturmam, bir teknem ve kışın bile denize girme imkanımın olması bu yemlere kolayca ulaşmama imkan tanıyor. Dikkat etmen gereken nokta, bu canlıların bitkisel ağırlıklı beslenmesi gerektiğidir. Ayrıca Brokoli, muz, kelem, salatalık, marul kısa aralıklarla çekinmeden verebileceğin sebzelerdir.

19. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi saydıkların Etçil geldi gözümede o yüzden bir sorayım dedim.Oh deniz kenarınada yakınsın Bende öyle bir şans yok işte :) Yorumun İçin Teşekkürler Abi.

TencoMelih ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  20. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Un kurdu üretmek için arkadaşlara video ile yardımcı olalım gayet güzel anlatım:).

TencoMelih, H.Kaya.Gemlik. ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş