1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Başlamak

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Haplo tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. erkaanozturlay

erkaanozturlay

O zaman ben a planindan dewam bu arada 120x60x50 yaptiricam kendi imkanlarim ve cewrem buna musait o oyuzden baska bi akvaryumum vardi ayrica olculeri 75x40x40 bunuda sump olarak kullanicam bi iki islem yapip yeterli olurmu ekipmanlari burdan onay alarak temin edicem ama butun ekipmanlari aldiktan sonra baglantilari nasi yapicam henuz bilmiyorum

2. erkaanozturlay

erkaanozturlay

İstanbulda yasiyorum bu aarada yazmayi unuttum tesekkur ederim

3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bunun için bir çok konu var. Durso sistemini anlatan. Yapmadım ama yapamayani görmedim.

4. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Peki tesekkur ederim onu ekipmanlari alinca artik bi sekilde hallederim ben peki dedigim tank olcusune 75x40x40 yeterli olurmu sumpa

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hiç sumplı akvaryum kullanmadım. Bilmediğim konu yorum yapmayayim

6. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamam o zaman bilenlenlerden bi onay alalim oyle dewam edeyim bana onerilen sump tu o yuzden bunda israrciyim aslinda tesekkurler

7. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Ben bilgim dahilinde acikliyayim yanlislarimi ustadlarim duzeltmesi dilegi ile

Kendimden ornek veriyorum. Elimde 130x60x45 lik sumpli ve tek inis dursolu bir sistemim var kule tipi sump kullaniyorum ilk once bu olculerimin tuzlusu icin yeterli olacagini dusunerek bir kac malzememi almis bulunmaktayim sonra form u inceledikce benim ileride mercanda kesin beslerim dedim bunun icin 45 cm lik alan yetersiz nedenine gelir isek benim dusuncem kayalari koydugumuzda ortaya ne baligin nede mercan lar icin yeterli bir alan kalmiyor fazla yer kaplamayan kayalarda var fiji kayalari bu boydaki bir akvaryum icin ciddi maliyet oluyor bende soyle bir karar aldim 100 boy 70 genislik 50 cm yukseklik olarak bir tank yaptirmak istedim diger akvaryumumla bu akvaryumun litresi aynidir hayli ile istersem mercan istersem balik beslerim sadece uzun genisligi olmayan akvaryumda balik sadece ileri geri yuzucektir derinlik olan akvaryumda her taraf a yuzucektir tank yaptiracak isen benim sahsi gorusum akvaryum camin en azindan on camin extra clear olsun 350 litrelik bir akvaryum icin ileriye donuk isine yaramasi acisindan. Ps,ni iyi birsey al bende buble magus curve 7 aldim 0 halinde duruyor formdaki arkadaslarimin yorumlari ile keske 9 serisini alsaydim diyorum dalga motorunu yukaridaki vermis oldugum olcuye gore 2 adet jebao rw4 alabilirsin isitici olarak ben hep ehaim kullandim jagel 300 w tavsiye ederim sump sisteminde mumku se su tamamlama olacak sekilde tasarla formda sumplarla ilgili baya yorumlar var kafa sump motoru olarak newjet 3000 sanirim kullana bilirsin benim elimde aquabee 2000-1 modeli var onu kullanmayı dusunuyorum benim yazıcaklarım sımdılık bu kadar yanlıslatımı ustadların duzeltmesı dılegı ıle saygılar,,,

KzK

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    120 x 70x 50h ı yaptırın 10 cm derinlikte ekipmaniniz pek değişmez ama gorseliniz ve keyfiniz cok değişir. Birde yeni konu acin ordan devam edelim ;)

Pennywise bunu beğendi.
  9. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Peki tamam mesut bey hemen aciyorum fakat lutfen ekipman onerirken lutfen amaclarinida soyleyin cunku fazla bi bilgim yok hem kurarken hemde ileride bunlar beni goturecek acemiyim ama azimliyim bu akvaryumu kurucam :)

10. Haplo

Haplo

İsim:
    Hakan Korkusuz
    Akvaryumu ofise kuracağım için zaten gün boyu klimalı olacak. Akşamları da sıcaklık o seviyelere kolay kolay çıkmıyor. Sadece pazar günleri riskli ona da bi önlem almak gerekicek. Uyarı için ve pozitif yorumlarınız için çok teşekkürler.

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş