1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma balik ve mercan eklemek

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde yozekenci tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. yozekenci

yozekenci

Yer:
    Adana
    İsim:
    yasar
    Herkeze selamlar,

Yeni kurmus oldugum akvaryumuma bir iki hafta icinde ilk canli girislerini yapmaya basliyacagim acaba eklerken yapmam gerekenler nelerdir.

Yabanci sizelerde baliklari eklerken tatli suda 5-7 dakika bekletin yaziyor, mercanlari eklerken Revive gibi urunlerde bekletin diyorlar. Bu isin dogrusu nedir acaba?

Karantina tankimi daha kuramadim yakin bir donemdede kuramayacagim gibi canlilari sisteme en az hasarla nasil sokarim yardim ederseniz sevinirim.

Syg..

2. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Hayırlı olsun...fakat tankınız hakkında daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı oluruz....bu arada 6.7 dk. tatlı suya hiçbir deniz canlısını koymayın ....portaldan yeni başlayanlar ile ilgili çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz

3. yozekenci

yozekenci

Yer:
    Adana
    İsim:
    yasar
    Kusura bakmayin atlamisim

http://www.akvaryumportali.com/threads/100-70-50-ada.22813/#post-384606

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balıkları ve karidesleri damlama usulü ile tankınızın suyuna alıştırarak koyun. İnce bir hava hortumu hava vanası ve cam vantuzu ile bunu yapabilirsiniz.

Canlıları alıp getirdiğiniz suyu akvaryuma dökmeyin, bir kepçe yardımi ile sadece canlıları akvaryuma alın.

Mercanlar için dip solusyonu alınabilir, sponsorlarımızda var. Kullanımi konusunda da yardımcı olurlar.

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Klasik damlatma ile ana tanktan su eksildikçe, canlıların olduğu kovadan bir kap boşaltıp, yeni hazırlanan taze suyu da aynı ölçekte ana tanka ekliyorum. İklimlendirme bittiğinde balıkların olduğu kova tamamen tank suyu olana kadar devam ediyorum. Öncesinde iklimlendirme hazırlığı yapana dek poşeti ana tankta yüzdürerek sıcaklık eşitliyorum. Balığı yine kepçe ile suyu süzerek tanka alıyorum. Mercanları revive veya RX' ten geçirmek faydalı oluyor ayrıca, bubble alg, aptasia vs. gözlemlemek iyi oluyor. Tam önlem oluyor mu? hayır :)

Pennywise bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş