1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Mavi Prenses Eklenmesi

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde protem tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. protem

protem

İsim:
    menderes
    200 lt akvaryumum var maksimum kaç adet 3 cm boyunda mavi prenses koyabilirim? Akvaryumda havalandırma ve filtre sistemleri dışında hiç bir şey yok, ya da 500 adet prenses için minimum kaç litre akvaryuma ihtiyacımız var?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryuma Mavi Prenses Eklenmesi

500 adet balığın şimdilik yavru olsalar da büyüyecekleri bir boy olacaktır. Filtre sistemi var ama gücü nedir? 200 litre akvaryumda o kadar balık olmaz elbette, balıklar erişkin boya geldiğinde onlara 750 ile 1 ton arası akvaryum gerekir sanırım.

200 Litre bir hacimde ortalama yavru eklenip ilerde koloni seçilerek bırakılacaksa 30-40 adet beslenebilir. Balıklar büyümeye başlayınca ayrım yapılarak sayı düzenlenebilir.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Temel hocama katılmakla beraber o akvaryuma en fazla 25-30 adet ( yavru ) ciklet tavsiye ederim. Büyüdüklerinde bu rakamı düşürmeniz gerekecektir. Aksi takdirde o balıklardan bir verim alabileceğinizi sanmam.

Ayrıca nasıl bir filtreleme ve havalandırma sistemi kullanıyorsunuz acaba ?

4. protem

protem

İsim:
    menderes

Jebo 825 dış filtre - markasını bilmediğim 2 adet iç filtre birde hava motoru.

Bu soruyu sorma sebebim 3e 10d mavı prensesim var, bunlardan arada yavru alıyorum. Düzenli yavru alırsam büyük akvaryum gerekecek özel yaptırmayı düşünüyorum. Hani 500 civarı yavru 3-4 cm boya ulaşana kadar bakılacak ve balıklara eziyet olmayacak büyüklükte bir akvaryum kaç litre olmalı ?

5. protem

protem

İsim:
    menderes

Bu arada ileride sizden yine yardım isteyeceğim abilerim :) balıların bakımıyla ilgili ne tür yem kullanmamız gerekecek çabuk büyümesi rengi güzel olması falan önemli değil en dogal en sağlıklı şekilde :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Menderes bey;

Baktığınız balıklarda düzenli yavru almamanızın bir kaç nedeni var.Düzenli su değişimleri yapılmaması ve yetersiz hacimde balık bakılması vs.Şuan yazdığınıza göre 200 lt akvaryumda 13 damızlık balık mevcut ,sayı fazla ortalama 1e 4d uygundur.Temel hocam 500 adet yavrunun ihtiyaç duyacağı akvaryum hacmini yazmış 750 ile 1 ton arası.

7. protem

protem

İsim:
    menderes

Teşekkur ederım İsmail bey verdıgınız bılgıler ıcın balıklarım damızlık sayılmaz aslında ben yavru ıken almıstım balıklarımı 3 cm falandı 25 adet 1 yasını gectıler bende bu sekılde ayırdım kalanları bır arkadasıma verecem ama vermeden once dedıgınız gıbı 1 e 4 yaparım akvaryum hacmı konusunda ınternette hesaplamalar buldum onların sonuclarına guvenebılırmıyım ? gercı orada 900 lıtre gereklı sonucu cıktı Temel beyın verdıgı lıtre dogru...

Sayfayı Paylaş