1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryuma orman kuracam yardım :P

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde DRaqoN tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Selam beyler öncelikle şmdi benim bücürlerin yanına bitki ekliyecem forumun yoğun isteği üzerinde plastiğe son verdim xD Sp lere hangi bitki gider? Ekipman olarak elimde florasandan baska ne co2 ne gübre hiçbirşey yok gübre edinebilirim sanırım.Yani anlıyacağınız gübre + ışıkla yetişebilen en uygun bitkileri bana önerebilirmisiniz rica etsem.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Batın kardeşim sarı prenses malawi türü bu nedenle ne gübre ne co2 zaten olmaz .Akvaryumuna
    sadece anubias yetiştirebilirsin onuda misine ipi ile taş ve kayaya baglarsın.Bunun harici tankını orman yapma gibi şansın fazla yok sp'ler kayalık çıkıntılı yerleri severler.Bence beslediğin türe hangi dekor gider ve rahat ederler diye araştırman daha sağlıklı olur.

3. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    orman işi espriydi zaten bende biliyorum öyle tabanı kaplayacak bitkilerin yetişmeyeceğini :p Yeşillik olsun yeter sp lerin isteyebileceği kadar kayalık,mağara mevcut biraz görsellik katmak için 1,2 kök birşeyler eklemek istedim

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Batın yazdıklarının çoğu espri ise bu tür konular açmak sence doğru ,diğer üye dostlar açtığın konuya cevap verecek sende sonra bende biliyorum deyip geçeceksin ,senden ricam bu tür konular açmak yerine yardımcı olmamızı istediğin konulara yönelmen

5. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Yardımcı olmanızı istediğim konuyu çok açık bi şekilde ifade ettiğimi sanıyorum :S benim tankımdan beklentim heryeri yemyeşil yapmak değil tankımda yetiştirebileceğim bildiğim birkaç bitki var Onlar dışında başka bitki yetiştirilebilirmi alternatif diğer birkileri öğrenmek istedim.Ayrıca yazdıklarım espri değil sadece başlıktaki orman kelimesi espri...

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Batın kardeşim öncelikle hoşgeldin. Benim arkadaşlarım da zamanında sp tanklarına anubias bitkisi eklemişlerdi. Sert yapraklı bir bitki olduğu için genelde problem olmuyor cichlid akvaryumlarında. Görüntüsü de gayet hoş bence. O yüzden benimde sana tavsiye edebileceğim bitki türü bir iki kök anubias nana , yada anubias barteri' dir.

Sağlıklı balıklar dilerim...

DRaqoN bunu beğendi.
  7. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Anubias nana koyucam galiba :ay:

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Batın kardeşim, akvaryum hobisinde yeterli bilgiye sahip değilsin sanırım. Ama görünen o ki, genelde tüm konularda önerilerin bulunuyor, portalımızda.

Platformumuzun ilkelerinden biri ise, netten (Google amcadan) toplanan bilgiler ile konuya cevap vermek değildir, burada her üye uzmanlık alanları olduğu konulara cevap verir, yapılması gerekende budur aslında. Platformların genel amacıda deyeyimi olmayan akvaristlere yardımcı olmaktır. Deneyimsiz olupta, yardım bekleyen akvaristi yanlışlıklara sürüklersek, içinden çıkılmaz problemler ile karşı karşıya bırakmış oluruz, buda yeni akvaristin hevesini kırar ve bizleride üzer......

Senden ricam, bilgin olmadığı konulara cevap vermemen, gerçi senin hangi konularda bilgili olduğunuda, çözemedim açıkcası....

Soruna gelince;

Malawi cichilidler etçil ve otçuldur, aç kaldıklarında her türlü bitkileri yerler, tankında illede bitki görmek istiyorsan, bunlar Anubias türleri ve Microsorium türleri yönünde olabilir. Balıklarının beslenme mönüsünde,ağırlık olarak bitkisel yem bulunmazsa eğer, bu bitkilerin yeni sürgünlerinide tırtıklayacaklardır.

cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş